Android 8.1 v průběhu několika měsíců

Oficiální vydání nového Android systému není ani měsíc starý a už tady máme náběh na novou verzi 8.1. Tato nová verze má přijít na telefony Google Pixel 2 a Pixel XL 2 během 2 – 3 měsíců. Nové SDK = nové funkce Ve verzi Android 8.1 bude představeno spoustu novinek. K novinkám se přidá Android […]

Google android O

Oficiální vydání nového Android systému není ani měsíc starý a už tady máme náběh na novou verzi 8.1. Tato nová verze má přijít na telefony Google Pixel 2 a Pixel XL 2 během 2 – 3 měsíců.

Nové SDK = nové funkce

Ve verzi Android 8.1 bude představeno spoustu novinek. K novinkám se přidá Android SDK, které bude mít pořadové číslo 27. Pokud nevíte, co to Android SDK je, tak je to v podstatě sbírka API, která umožňuje vývojářům používat funkce operačního systému. Android 8.0 Oreo představil SDK s číslem 26.

Právě díky novému číslu SDK se domníváme, že přijdou i nové funkce. Vypadá to zároveň na to, že ikonka pro zatím nevydanou aplikaci Google Lens byla změněna.

Google bude mít také chytrá sluchátka, tak jak má Apple AirPods. Předpokládáme, že nová funkce bude i ta, že vám umožní psát na dosud vytvořený screenshot obrazovky. Něco podobného, co spousta výrobců implementovává do jejich vlastních přetvořených systému Android.

Google Lens

Google Lens

Dále musíme zmínit fakt, že Google pracuje na novém systému Android P. Ten by měl přijít na trh jako beta verze pro výrobce na začátku roku 2018 a opět vyjde někdy v Srpnu roku 2018.