Android 9.0 P a co od něho očekávat – část 2

Android P 9.0 verze

Pokračování seriálu okolo Android P, který má být naplno představen na Google I/O 2018. Konference se koná právě od 8 – 9.května. Na této události se dozvíme spoustu nových informací a to nejen o Android P, ale o dalších novinkách ze společnosti Google.

Nativní podpora iris skeneru (snímání oční duhovky)

Google se připravil s Android P a zabudoval do něho přímou podporu zabezpečení pomoci oční duhovky. Android P bude pravděpodobně první Android verze, která podporuje nativně iris skener a k dispozici tak bude další možnosti odblokování telefonu. Iris skener je v této chvíli pouze u high-end telefonu Galaxy a to Galaxy S8, S8+, Note 8 a S9 a S9+. Nicméně taková nativní podpora přímo v systému nakopne další výrobce k tomuto zabezpečení. Již nemusí nic složitě vyvíjet, protože vše budou mít na podnose.

Podpora HID Bluetooth – klávesnice nebo myš

K dispozici bude podpora bluetooth zařízení a to třeba jako klávesnice nebo myš. Budou kompatibilní bez pomoci aplikace třetí strany. Nicméně tento kousíček kódu v systému je již nějaký ten čas, ale právě teď se stal oficiálním.

Temný mód pro OLED displeje, konečně!

Tento mód měl být už v několika verzích, ale stále nedorazil. Nicméně teď to vypadá, že se to všechno podařilo. OLED displeje jsou čím dál tím více populární a Google to ví. Proto nabídl tento mód. Právě díky černé barvě telefon vydrží déle. Proč? OLED panely jsou ledky emitující světlo. Nicméně černá je černá, protože LED body jsou v tomto okamžiku vypnuty. Telefon tak nepotřebuje energií a vydrží déle.

Datum vydání

K dispozici již máme vývojářskou preview verzi, která ale není určená pro ostrý provoz. Právě tato první verze představuje hlavní funkce systému Android P. Právě díky vývojářské verzi si budou moci vývojáři své aplikace předpřipravit.

Očekáváme, že Android P vyjde uprostřed Srpna, protože takto tomu bylo již několik let nazpátek.