Android O: Všechny funkce na jednom místě – část 2

Pokračujeme v představení nového systému Android O. Již jste si mohli přečíst první díl nových funkcí, které tento systém nabízí a dnes v tom budeme pokračovat. Android systém má změny na všech frontách. Kdy bude na prvním telefonu si nedovedeme říct. První část si přečtěte zde Fonty v XML Pokud jste vývojář, tak tuto funkci […]

Android O

Pokračujeme v představení nového systému Android O. Již jste si mohli přečíst první díl nových funkcí, které tento systém nabízí a dnes v tom budeme pokračovat. Android systém má změny na všech frontách. Kdy bude na prvním telefonu si nedovedeme říct.

Fonty v XML

Fonty v XML na jednom místě

Fonty v XML na jednom místě

Pokud jste vývojář, tak tuto funkci zaručeně oceníte. Jedná se o XML šablonu, ve které jsou veškeré fonty. To znamená, že si vývojář bude moci vybrat svůj vlastní font pro aplikaci velmi jednoduše z jednoho místa.

Adaptivní ikonky

Adaptivní ikonka

Adaptivní ikonka

Adaptivní ikonky se lépe přizpůsobí na velikost vašeho displeje. Již se nebude stávat to, že ikonky se od mobilu k mobilu lišily. Operační systém Android O dokáže zobrazit jednotlivé ikonky v různých tvarech. K dispozici budou i animace při interakci s ikonkou.

Audio a kontektivita

AUDIO

AUDIO

Android konečně dostane podporu pro hi-fi audio kodek přes bluetooth. Jeden z nich je kodek od Sony LDAC. Dále funkci, kde dokážete komunikovat se svým sousedem přes wifi, ale nemusíte být připojení zrovna k internetu.

Podpora Java 8 API

Java 8

Java 8

Nový systém bude podporovat novou Java API. Knihovny k běhů služeb na Android O jsou dvakrát rychlejší, než předtím. Komunikace mezi knihovnami a hlavním jádrem systému je tedy mnohem rychlejší.