Android O: Všechny funkce na jednom místě – část 1

Android O už je tady. Google odhalil vývojářskou verzi dalšího Android systému, který se tentokrát jmenuje Android O. Teď záleží, jaká sladkost se opět k tomuto systému přisoudí. Android O bude plně představen pravděpodobně na Google I / O na konci května, tak jak tomu bylo vždycky. Druhý díl o Android O Background limits Vylepšená […]

Obraz v obraze Android O

Android O už je tady. Google odhalil vývojářskou verzi dalšího Android systému, který se tentokrát jmenuje Android O. Teď záleží, jaká sladkost se opět k tomuto systému přisoudí. Android O bude plně představen pravděpodobně na Google I / O na konci května, tak jak tomu bylo vždycky.

Background limits

Background limits

Background limits

Vylepšená funkce Doze, která byla představena již v systému Android M (6). Android O bude mít k dispozici funkci limity pozadí, která se bude snažit o to, aby prodloužila životnost baterie tím, že se zaměří na velice „žravé“ aplikace. Limity tak mohou padnout na wi-fi, aplikacemi na pozadí, aktualizace a všechno ostatní, co se týče baterie.

Notifikační lišta

Notifikační lišta

Notifikační lišta

Google nikdy nepřestane vylepšovat notifikace na Android systému a to je opravdu dobře! Android O není žádnou vyjimkou a k dispozici budou notifikační kanály, což není nic jiného než kategorie, které jsou nadefinované pro každou aplikaci tak, aby mohla každá z nich setřídit jednotlivé notifikace pod jednu sadu. Například technologické notifikace se seřadí pod jednotnou kategorií technologie. Notifikace každé aplikace si můžete vypnout.

Automatické vyplňování – API

Automatické vyplňování API

Automatické vyplňování API

Android O nabídne taktéž pro uživatelé automatické vyplňování přihlašovacích údajů nebo jiných údajů, které velmi často vyplňujete. Tato funkce bude dostupná jako API, takže záleží jen na výrobcích, jestli funkci budou podporovat a implementují ji.

Mód Obraz v Obraze

PiP mód

PiP mód

Rozdělená obrazovka multi-tasking již není pro Android hlavní, ale Google chce vylepšit funkci obraz v obraze. Bude dostupná v obou telefonech a tabletech a dovolí vám se dívat na některá videa nebo filmy mezitím, co telefonujete se svým kamarádem. Aplikace tak budou moci jít do tzv. PIP módu, kde uživatelé budou moci nadefinovat poměry stran. Již něco podobného existuje v aplikaci YouTube.