Vypnout reklamy

Android Q s podporou Face ID nebo nahrávání obrazovky

Vydáno dne: 30.1.2019

K dispozici máme celkem čerstvé informace ohledně další verze systému Android. Díky serveru 9to5Google. Se 100% jistotou můžeme tvrdit, že nový systém Android bude 10 verzí. Stejně jako Android P byla verze 9 a Android O verze 8. Android Q přináší nativní podporu obličejového rozpoznávání a to ve stylu iPhone XS. Menu nastavení obličejového snímání […]

K dispozici máme celkem čerstvé informace ohledně další verze systému Android. Díky serveru 9to5Google. Se 100% jistotou můžeme tvrdit, že nový systém Android bude 10 verzí. Stejně jako Android P byla verze 9 a Android O verze 8.

Android Q přináší nativní podporu obličejového rozpoznávání a to ve stylu iPhone XS. Menu nastavení obličejového snímání bude totožné se snímačem otisků prstů, akorát bude tentokrát v jiné záložce.

Android Q taktéž přináší nativní podporu nahrávání obrazovky. V minulosti tuto funkci zastávaly aplikace třetích stran, ale u Android Q je to již jinak. Je zde taktéž tlačítko “Emergency” pod tlačítky jako jsou “Power off”, “Restart” a “Screenshot”. Toto tlačítko vám umožní rychlé vytáčení, které je dostupné i přes zamknutou obrazovku.

Android Q

Android Q

Je zde také nová funkce pro bezpečnost, která vypne veškeré senzory. Jaký to má účel, tak to prozatím nevíme.

Android Q bude mít k dispozici podporu zabezpečovacího klíče Wi-Fi WPA3 a 5G podporu.

Android Q bude odhalen na I/O konferenci na počátku května. Krom toho systém má tmavý mód pro úsporu baterie na telefonech s OLED displejem.

První beta verze systému by mohla dorazit ve chvíli, kdy bude systém představen.

Zdroj

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš
Tágy: