Vypnout reklamy

Android Q konečně usnadní sdílení Wi-Fi hesel

Vydáno dne: 12.5.2019

Potřebujete zjístit své heslo k Wi-Fi a máte ho uložené v telefonu? S Android Q to bude mnohem jednodušší. Zobrazí se pokud zadáte PIN nebo otisk.

Nevíme z jakého důvodu firma Google nepovolovala sdílení Wi-Fi hesel. Když jste už jednou heslo do telefonu zadali, tak jste ho nemohli dostat ven. Jen v případě, kdybyste udělali root telefonu, přičemž byste ztratili záruku.

Android Q přichází s QR kódem pro sdílení Wi-Fi hesla
Android Q přichází s QR kódem pro sdílení Wi-Fi hesla

Určitě se vám stalo, že jste několikrát heslo ke své Wi-Fi zapomněli nebo zapsali někam, ale nevíte kde. Sdílení takového hesla je v novém systému Android Q mnohem jednoduší.

K dispozici je totiž QR kód, který stačí, aby si ten druhý naskenoval a k síti se pak připojí. Tato funkce je teď přímo v systému Android Q a byla prezentovaná v první beta verzi pro vývojáře. S novým beta testem verze 3, je tady možnost k dispozici přímo a můžete tak sdílet své Wi-Fi heslo jako čistý text.

Samozřejmě je tady bezpečnostní opatření. Kliknete na Wi-Fi nastavení, na sdílení a vložíte posléze PIN nebo otisk prstů. Následně se vám QR kód vygeneruje a heslo v čistém textu teaké.

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš
Tágy: