Vypnout reklamy
12.5.2019

Android Q konečně usnadní sdílení Wi-Fi hesel

Nevíme z jakého důvodu firma Google nepovolovala sdílení Wi-Fi hesel. Když jste už jednou heslo do telefonu zadali, tak jste ho nemohli dostat ven. Jen v případě, kdybyste udělali root telefonu, přičemž byste ztratili záruku.

Android Q přichází s QR kódem pro sdílení Wi-Fi hesla
Android Q přichází s QR kódem pro sdílení Wi-Fi hesla

Určitě se vám stalo, že jste několikrát heslo ke své Wi-Fi zapomněli nebo zapsali někam, ale nevíte kde. Sdílení takového hesla je v novém systému Android Q mnohem jednoduší.

K dispozici je totiž QR kód, který stačí, aby si ten druhý naskenoval a k síti se pak připojí. Tato funkce je teď přímo v systému Android Q a byla prezentovaná v první beta verzi pro vývojáře. S novým beta testem verze 3, je tady možnost k dispozici přímo a můžete tak sdílet své Wi-Fi heslo jako čistý text.

Samozřejmě je tady bezpečnostní opatření. Kliknete na Wi-Fi nastavení, na sdílení a vložíte posléze PIN nebo otisk prstů. Následně se vám QR kód vygeneruje a heslo v čistém textu teaké.

Mohlo by se Vám líbit...

Můžete navštívit další stránky tohoto webu, kde jsme pro vás vybrali, co by vás mohlo zajímat nejvíce. Víte o tom, že na stránce ukrýváme slevový 10% kupón, který můžete použít v našem obchodě s PC hrami? Kupón naleznete ve hře, kde je otevřený svět a spousta zabijáků. Je dostupná na PC i na mobil.