S Android Q využijeme více mobilních dat?

Automatické přepínání na Wi-Fi síť po příchodu domů je skvělá funkce. Spousta lidí totiž manuálně zapomíná přepínat svou síť.

Systém Android Q

Jelikož je v této chvíli dostupná beta verze nového systému Android Q, tak vývojáři aplikací naráží na různé maličkosti. Avšak jedna věc je zarazila, kterou objevili xxTheGoDxx. Jedná se o to, že aplikace nebudou moci zapínat nebo vypínat Wi-Fi.

Co to pro nás znamená?

Určitě to znáte. Máte zapnuté Wi-Fi i normální mobilní data. Ve chvíli, kdy přijdete domů a máte svou Wi-Fi uloženou, tak se telefon automatický přepne na síť Wi-Fi. S novou změnou to nebude možné a lidem se automaticky síť nepřepne.

To bude mít negativní dopady na všechny uživatelé telefonu a již se tento podnět projednává. Už minulý rok Google zakázal aplikacím k seznamům volání a SMS informacím. Povoluje to jen v případě, kdy je aplikace přímo ve výchozím nastavení pro SMS zprávy.

Problém je spíše to, že toto automatické přepínání má svou výhodu. Nemusíte si dávat pozor, jestli náhodou nejedete na datech. Určitě se vám několikrát stalo, pokud jste manuálně nezapnuli Wi-Fi, tak jste si na to po příchodu domů nevzpomněli. Pak si třeba prohlížíte videa a najednou vám přijde SMS, že jste již dosáhli FUP.