Vypnout reklamy
  • Home
  • Android Novinky
  • Android Q mělo mít bezpečné úložiště. Avšak posouvá se až do Android R

Android Q mělo mít bezpečné úložiště. Avšak posouvá se až do Android R

Vydáno dne: 29.4.2019

Nová funkce bezpečného úložiště v Android Q se odkládá na Android R, kde bude už vynuceně. Vývojáří tak mají čase se připravit.

Android Q představil skvělý bezpečnostní prvek, který se nazývá bezpečné úložiště. Tato funkce byla představena v Android Q. V základu má každá aplikace své úložiště jako “testovací prostředí”, kde běží její data a zároveň se i ukládají. Každá aplikace bude limitovaná pouze na tuto část úložiště a jinde nebude mít přístup.

Nicméně problémem je, že v Android Q beta 2 nastávají s tímto omezením problémy. Aplikace nainstalované v první beta verzi nedělaly žádné problémy v kompatibilním módu, což je spíše pouze nevynucení této funkce. Nicméně od beta 2 již tato možnost není a aplikace nefungují v případě, pokud se reinstalují.

Google poslal všem vývojářům informace o tom, že je potřeba své aplikace předělat ještě před tím, než vyjde finální verze systému.

Bezpečné úložiště Android Q
Bezpečné úložiště Android Q

Vývojáři nemají čas

Nicméně vývojáři řekli, že to nestíhají a kvůli tomu se Google rozhodl, že funkci vydá až na plno v Android R.

Vývojáři tak mají čas rok na to, aby se přizpůsobili.

Právě nová funkce bezpečného úložiště povolí aplikacím uchovávat data v bezpečí na jednom místě bez toho, aniž byste potřebovali speciální povolení.

Zdroj

Buroň Tomáš
Tágy: