Vypnout reklamy
  • Home
  • Android Novinky
  • Android Q mělo mít bezpečné úložiště. Avšak posouvá se až do Android R
29.4.2019

Android Q mělo mít bezpečné úložiště. Avšak posouvá se až do Android R

Android Q představil skvělý bezpečnostní prvek, který se nazývá bezpečné úložiště. Tato funkce byla představena v Android Q. V základu má každá aplikace své úložiště jako “testovací prostředí”, kde běží její data a zároveň se i ukládají. Každá aplikace bude limitovaná pouze na tuto část úložiště a jinde nebude mít přístup.

Nicméně problémem je, že v Android Q beta 2 nastávají s tímto omezením problémy. Aplikace nainstalované v první beta verzi nedělaly žádné problémy v kompatibilním módu, což je spíše pouze nevynucení této funkce. Nicméně od beta 2 již tato možnost není a aplikace nefungují v případě, pokud se reinstalují.

Google poslal všem vývojářům informace o tom, že je potřeba své aplikace předělat ještě před tím, než vyjde finální verze systému.

Bezpečné úložiště Android Q
Bezpečné úložiště Android Q

Vývojáři nemají čas

Nicméně vývojáři řekli, že to nestíhají a kvůli tomu se Google rozhodl, že funkci vydá až na plno v Android R.

Vývojáři tak mají čas rok na to, aby se přizpůsobili.

Právě nová funkce bezpečného úložiště povolí aplikacím uchovávat data v bezpečí na jednom místě bez toho, aniž byste potřebovali speciální povolení.

Zdroj

Mohlo by se Vám líbit...

Můžete navštívit další stránky tohoto webu, kde jsme pro vás vybrali, co by vás mohlo zajímat nejvíce. Víte o tom, že na stránce ukrýváme slevový 10% kupón, který můžete použít v našem obchodě s PC hrami? Kupón naleznete ve hře, kde je otevřený svět a spousta zabijáků. Je dostupná na PC i na mobil.