Aplikace Revolut

Revolut je finanční aplikace, která umožňuje jednoduché převody peněz. Dále se velmi jednoduše platí v zahraničí za reálný kurz eura a nikoliv bankovní.

Jedná se o Startup z Londýna, který nyní disponuje možnosti dobít „peněženku“, právě v CZK měně, takže nenastanou žádné konverze v rámci banky. Následně v aplikaci můžete peníze mezi sebou převádět a to právě v rámci reálných kurzů dané měny.

S Revolut tak nemusíte platit zbytečné poplatky svým bankám a vybírat peníze v bankomatech bez problému. Výhodou je převod peněz v rámci aktuálního kurzu. Revolut poté nabízí také další tarify, které již nejsou zdarma, ale otevírají se vám nové možnosti. Jde třeba o stříbrný program nebo program Metal, který je TOP ve výběru. Hodně tedy záleží, jak často s aplikací Revolut budete vybírat a platit.

Poplatky při výběrech z bankomatů v zahraničí? Jak to je?

V zahraničí si dejte pozor, protože mnohé bankomaty dělají to, že přičítají fixní poplatek ke kartám, které jsou „virtuální“, tedy nejsou vázaný na banku a to i přesto, že máte eurový převod. V minulosti tohle fungovalo velmi dobře, ale nyní v zahraničí mají bankomaty tyto poplatky, takže si dávejte pozor, když budete třeba vybírat peníze z bankomatu. 

Doporučujeme co nejvíce platit kartou a nevybírat peníze z bankomatu, jelikož tohle výhodné není. Na druhou stranu je lepší, když do bankomatu dáte revolut kartu a nikoliv svou bankovní, kde máte veškeré své peníze.

Kurz online s burzou

Synchronizace kurzu probíhá přímo s burzou, takže obdržíte právě nynější kurz a nikoliv valuta prodej, který se od středu (což je reálný kurz), docela liší. Navíc pokud chcete vybírat v zahraničí peníze, tak budete platit poplatek jako je „fixní“ + % z vybírané částky, což není zrovna příjemné.

Aplikace Revolut
Aplikace Revolut

Nicméně některé banky od těchto poplatků za výběr v zahraničním bankomatu upustili, tak některé se stále drží. Firma následně rozšířila působení mezi cestovním pojištěním i kryptoměnám. Společnost disponuje několika aktivními zákazníky.

Bohužel nyní již nepůjdou peníze posílat na český účet v rámci revolutu, což byla jedna z výhod kromě placení za reálné kurzy v zahraničí. Společnost, která český účet v rámci revolutu spravovala, tak rozvázala poměr. Pro vás to bude znamenat poplatky navíc, když peníze si budete posílat ze zahraničí na svůj osobní český účet. Pro dobíjení revolut karty se však nic nemění, jelikož tohle je dobité českou debetní kartou. Jde jen o výběry z revolutu zpět na váš účet.

Video

Aplikaci stáhnete níže

Recenze aplikace
  • Funkce
  • Uživatelské prostředí
4.8

Popis

Revolut je finanční aplikace, která umožňuje jednoduché převody peněz. Dále se velmi jednoduše platí v zahraničí za reálný kurz eura a nikoliv bankovní.