Ani Note 9 nebude mít snímač otisků pod displejem.

Vše vypadalo nadějně a každý si už asi myslel, že Note 9 bude mít snímač otisků prstů pod displejem. Nicméně podle posledních informací nebude jak pro Galaxy S9, tak ani pro Note 9. Galaxy S9 ani Note 9 nebude mít snímač otisků pod displejem Média v Korei informují o tom, že Note 9 bude mít […]

Syniptics snímač otisků prstů

Vše vypadalo nadějně a každý si už asi myslel, že Note 9 bude mít snímač otisků prstů pod displejem. Nicméně podle posledních informací nebude jak pro Galaxy S9, tak ani pro Note 9.

Galaxy S9 ani Note 9 nebude mít snímač otisků pod displejem

Média v Korei informují o tom, že Note 9 bude mít snímač otisků opět na zadní straně, tak jak ho bude mít Galaxy S9. Ano, očividně tento snímač pod displejem funguje pro několik dodavatelů a také technologie od společnosti Synaptics, která právě představila snímač otisků prstů pod displejem, ale instalace takového snímače bude pravděpodobně příští rok.

K dispozici však je telefon se snímačem pod displejem a jedná se o Vivo X20 Plus UD a přijde s OLED displejem (nicméně snímač není plně vyladěn a to Samsung nechce riskovat). Samsung se však snažil vypořádat s aktuálním Infinity Displejem, kde byl vývoj velice náročný. Pokud by byl snímač pod displejem, tak by měl problém s poloprůhlednosti displeje OLED a tím i spolehlivosti.

Co by mohlo fungovat, tak to je ultrazvukový skenerem v displeji, ale tato technologie je stále ve vývoji. Nicméně, že by se objevila v Note 9 je málo pravděpodobné. Výroba Note 9 pro zákazníky začíná v červnu a technologie je stále příliš drahá a implementace je pomalejší, než implementace snímače otisků prstů na zadní stranu..

Avšak Samsung na tomto všem pracuje a pravděpodobně se již konečně dočkáme snímače otisků prstů pod displejem u Galaxy S10.

„Existují výhody a nevýhody jak optických, tak i kapacitních nebo ultrazvukových typů. Takže si nemyslím, že existuje nějaká technologie, která by mohla být komerčně dostupná“, uvedl jeden z pracovníků.

zdroj: phonearena.com