Aplikace AVG Antivirus

Jak na PC, tak i na mobilním telefonu můžete snadno chytit virus a pokud máte dokonce udělaný root a tedy vy sami máte práva administrátora s tím, že můžete až do jádra systému, tak je obrovské nebezpečí, že v případě napadení telefonu budete mít o problémy vystaráno.

S AVG Antivirus budete chránění, ač na PC není tato ochrana až tak 100%, tak na druhou stranu na mobilním telefonu stačí. Aplikace dokáže skenovat sítě a získat tak dostatek informací o ní v případě, že jste na veřejné wi-fi síti, abyste zjistili, jestli jsou data šifrovaná nebo jestli je někdo může číst. (nedoporučujeme se takto nikdy připojovat ke svému bankovnictví – to už raději přes svá data v mobilu a to i v zahraničí v rámci EU, co se týče třetích zemích, tak tam je zabezpečení takových sítích na každé úvaze daného státu).

Dochází také ke skenování případného SCAMu, tedy když se vás snaží někdo podvést a posílá nějaký odkaz, tak už dopředu víte, že to otevírat nemáte. Aplikace má v pohodě uživatelské rozhraní, ve kterém se snadno zorientujete. Došlo na zlepšení stability aplikace a opravily se nějaké chyby.

Aplikace má veškeré data šifrovaná a tedy ač vyžaduje polohu (v případě, že telefon někdo ukradne, aby mohl být hlášen alarm a mohli jste vědět, kde telefon je), osobní údaje a přístup k souborům (pro skenování virů), prohlížení webu (případné SCAMy), ID zařízení, zvuk, finanční údaje (ochrana bankovní aplikace). Ač se zdá, že aplikace požaduje spoustu informací, tak tyto informace jsou šifrované a musela to firma Google dokázat a tedy AVG těžko přečte data, která jsou uložená na úložišti.

AVG nyní patří pod AVAST v České republice.

  • Uživatelské rozhraní
  • Funkce
4.3

Popis

AVG Antivirus je aplikace, která chrání váš telefon před napadením viru, SCAMu nebo i v případě, že telefon někdo ukradne.