Vypnout reklamy

Aplikace Google Duo

Google Duo, aplikace android, android aplikace

Tato aplikace byla oznámena někdy na konci května právě na I/O od Google, kde představili právě jednoduchou aplikaci na video volání. Již je dostupná na Google Play. Tato aplikace byla zároveň oznámena s aplikací na zprávy Allo, ale ta ještě není dostupná.

Co od aplikace Duo očekávat

Stejně jako aplikace WhatsApp, tak Duo využívá vaše telefonní číslo a máte tak možnost kontaktovat uživatelé z vašeho seznamu kontaktů. Duo byla vytvořena z jednoho důvodu, aby bylo video volání mnohem jednodušší. Není zde žádné skupinové volání, konferenční nastavení. Je to jenom o tom, že kliknete na osobu z vašeho seznamu kontaktů a voláte.

https://www.youtube.com/watch?v=CIeMysX76pM

Jednou zajímavou funkcí této služby je právě to, že uvidíte na displeji kdo volá (tedy jeho video hovor) a poté se rozhodnete, jestli ho přijmete nebo nikoliv.

Google říká, že video hovory jsou mnohem vítanější a spontánní. Aplikace zároveň dokáže pracovat na nižší přenosové rychlosti internetu.

Aplikace se ještě nemusela objevit v České republice, ale již velmi brzy bude. Google totiž oznámil, že ji začíná celosvětově vydávat.

  • 10/10
    Uživatelské rozhrání - 10/10
  • 10/10
    Funkce - 10/10
10/10
Sending
User Review
0 (0 votes)