Vypnout reklamy

Aplikace Google fotky nově dokáže vyhledat daný text na fotografiích. Hodí se to zájmena při kopírování textu, vyhledávání textu a dalších věcí.

1.9.2019

Aplikace Google fotky nově vyhledává text na fotkách

Google oznámil, že tento měsíc vydá aktualizaci, která přidá funkci pro čtení textu na fotkách. Toto potvrzení přichází z účtu na Twitteru. Nicméně krom toho je zde i možnost hledání podle kritérií jako objekty, události, lidi a zvířatka.

Google překládač
Google překládač

Právě již byste měli mít tuto aktualizaci pro Google Fotky dostupnou. Vyhledávejte tak velmi jednoduše daný text na fotografií a následně ho třeba zkopírujte. Vhodné například, pokud máte heslo někde na papíře.

Google Lens pomáhá v nespočtu situací a nejenom v Google fotkách. Například pomáhá ve spolupráci s Google překládačem překládat veškeré texty. S Google Lens dokážete přidat veškeré kontaktní detaily z business karty nebo vyhledat věci z obchodu na Google Shopping.

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.