Vypnout reklamy

Česká republika se dočkala real-time překladu textu. Zaměřte na text v objektu a text se vám přeloží. Z jakéhokoliv jazyka do Českého.

21.7.2019

Česko se dočkalo real-time překladu skrz Google překládač

Aplikace Google překládač dokáže spustit kameru a přes kameru začít překládat jednotlivé nápisy v reálném čase. Nová aktualizace přidává přes 60 nových jazyků a mezi nimi je i Český jazyk.

Překládání v reálným čase obstarává NMT (Neural Machine Translation) technologie a výsledky překladu jsou přesné a jsou pochopitelné. Chybný překlad se pohybuje od 55% do 85%.

Již žádný rozházený text

Google také vyřešil problém s rozházeným textem, který se pak dal velmi těžko přečíst. Ve spodní části pak vidíme jednotlivé ikonky, mezi kterými se můžete přepínat v kamerovým módům. “Instant” vám poskytne překlad textu, když kamera namíří na daný text v jazyce. “Scan” udělá fotku a pomocí prstů můžete zaznačit, který text chcete přeložit. “Import” vám dovolí překládaný text vytáhnout z kamery.

Google překládač
Google překládač

Předtím Google překládač fungoval tak, že překládal jazyk do Angličtiny, což nebylo pro většinu zemí dostačující. Máte také možnost nastavit překládač tak, aby sám detekoval daný jazyk, pokud nevíte, jaký to je. Třeba, když jste v Jižní Americe, tak se tady mluví Portugalsky a Španělsky.

Zdroj

Aplikaci nebo hru si stáhněte zde

Google Translate
Price: Free

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.