Vypnout reklamy

Aplikace GreenPass SK

Stejně jako česká republika, tak i Slovensko má svou aplikaci. Česko má Tečka a Slovensko má GreenPass. Aplikace se lehce liší, ale vesměs je stejná a plní stejný účel. Tyto aplikace jsou pak v jednotlivých státech k dispozici.

Pokud někam cestujete, tak určitě nemusíte mít nainstalovanou každou aplikaci každého státu. Stačí právě naše Tečka a s ní se budete prokazovat. Výhodou je u Tečky to, že stačí se propojit tel.číslem (pokud jste ho při testu či očkování zadávali) a vyjedou vám veškeré testy a očkování, které jste na Covid absolvovali.

U GreenPass je to jiné a lidé musí naskenovat tyto EU certifikáty a případně testy. Funguje to tedy jako klasická peněženka, kde naskenujete karty a pak je v digitální podobě ukazujete. Problémem je to, že zde není možnost se připojit na národní identitu nebo něco podobného, takže musíte tyto certifikáty skenovat.

Aplikace Tečka je jednodušší a pro české občany mnohem lepší

U aplikace Tečka je to jednodušší a stačí se připojit a přihlásit přes dat. schránku nebo telefon či národní identitu, bankovní identitu a máte vše pohromadě.

Nicméně GreenPass slouží stejně jako Tečka, tak jako CovidPass a tedy je v souladu s EU právy a lze se tak aplikací a certifikáty prokazovat ve státech EU a dokazovat tím bezinfekčnost.

My doporučujeme pro české občany, aby používali aplikaci Tečka. S ní totiž máte naprostou jistotu bezproblémového cestování.

GreenPass
Price: Free