Apple (ne)přišel o ochrannou známku iPhone v Mexiku

Soud v Mexiku ve čtvrtek rozhodl, že obchodní známka iPhone patřící společnosti Apple se foneticky podobá názvu místní firmy iFone a Applu. Podle některých medii znemožnil  prohraný soud používání této značky. Skutečná situace se ovšem trochu liší.. Zajímavou věcí na tomto případě je v první řadě to, že soudní

Soud v Mexiku ve čtvrtek rozhodl, že obchodní známka iPhone patřící společnosti Apple se foneticky podobá názvu místní firmy iFone a Applu.

Podle některých medii znemožnil  prohraný soud používání této značky. Skutečná situace se ovšem trochu liší..

Zajímavou věcí na tomto případě je v první řadě to, že soudní spor iniciovala roku 2009 právě společnost Apple.

Ten tehdy tvrdil, že fonetická podobnost mezi iFone a Iphone může poplést uživatele. Společnost iFon ale nevyrábí žádné smartphony a věnuje se jen prodeji komunikačních systému a služeb.

Apple nakonec soud prohrál, jelikož firma iFone si svůj název registrovala ještě roku 2003, tedy 4 roky před vznikem Applu.

Některé zahraniční media ale začali dokonce informovat, že kvuli verdiktu soudu se nebude moci iPhone v Mexiku prodávat. Ale jak uvádí The Verge, procesor registrace ochranné známky je daleko komplikovanější, než se na první pohled zdá a samotné rozhodnutí soudu nebude mít na prodej iPhonu 5 žádný vliv.

iPhone 5