Vypnout reklamy

ARM říká, že může obchodovat s Huawei. Jakto, že takový obrat?

Vydáno dne: 2.11.2019

Společnost ARM říká, že může i nadále pokračovat v dodávkách technologie ARM. To znamená, že firma se již nemusí obávat sankcí ze strany U.S pokud technologie firmě Huawei dodá.

Na začátku května byla firma Huawei umístěna na list, který zakazoval veškeré obchody US firem i požívání US technologií v telefonech Huawei. Google i Qualcomm tedy s firmou ukončili spolupráci.

Pro Huawei však bylo nejhorší, když společnost ARM Holdings z U.K oznámila, že taktéž nemůže s firmou obchodovat, jelikož ARM technologie je původem z U.S. Obávali se tak z možných sankcí, pokud by i nadále obchodovali.

Čipy Kirin se vyrábějí v TSMC, kde vyrábějí všichni výrobci čipů, ale krom toho Kirin 990 má ještě dnes ARM Cortex-A76 a ARM Cortex-A55. Huawei se tedy strachoval, že nadcházející použití těchto technologií nebude v Kirin možné a hledal náhradu.

Huawei
Huawei

Avšak Huawei se už obávat nemusí a to díky společnosti ARM, která dělala průzkum a veškeré technologie pochází z U.K a nikoliv z U.S. To znamená, že firma může normálně dodávat technologie ARM pro Huawei a to bez jakýchkoliv sankcí.

Do redakce Reuters byl totiž poslán email od tiskového mluvčí z ARM Holdings, kde stojí, že ARM v8 a v9 jsou původem UK technologie.

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš
Tágy: