Vypnout reklamy
2.11.2019

ARM říká, že může obchodovat s Huawei. Jakto, že takový obrat?

Na začátku května byla firma Huawei umístěna na list, který zakazoval veškeré obchody US firem i požívání US technologií v telefonech Huawei. Google i Qualcomm tedy s firmou ukončili spolupráci.

Pro Huawei však bylo nejhorší, když společnost ARM Holdings z U.K oznámila, že taktéž nemůže s firmou obchodovat, jelikož ARM technologie je původem z U.S. Obávali se tak z možných sankcí, pokud by i nadále obchodovali.

Čipy Kirin se vyrábějí v TSMC, kde vyrábějí všichni výrobci čipů, ale krom toho Kirin 990 má ještě dnes ARM Cortex-A76 a ARM Cortex-A55. Huawei se tedy strachoval, že nadcházející použití těchto technologií nebude v Kirin možné a hledal náhradu.

Huawei
Huawei

Avšak Huawei se už obávat nemusí a to díky společnosti ARM, která dělala průzkum a veškeré technologie pochází z U.K a nikoliv z U.S. To znamená, že firma může normálně dodávat technologie ARM pro Huawei a to bez jakýchkoliv sankcí.

Do redakce Reuters byl totiž poslán email od tiskového mluvčí z ARM Holdings, kde stojí, že ARM v8 a v9 jsou původem UK technologie.