Battlefield Mobile je zrušen

Battlefield na mobilní telefon je zrušený a to i přesto, že probíhaly již nějaké uzavřené testy a mohli jsme vidět i pár videí ze hry. Pravděpodobně tyto testy nedopadly moc dobře.

Ač to vypadalo, že si hru Battlefield Mobile užijeme a dokonce na povrch se dostávaly různé části hry pravděpodobně z alfa neveřejného testování, tak se bohužel této hry nedočkáme. Mělo přitom jít o port FPS akční hry Battlefield.

Battlefield Mobile byl zrušen. EA toto oznámila zároveň s tím, že ukončuje podporu i Apex Mobile, přitom právě Apex Mobile patřil mezi povedenou hru na mobilním telefonu. Battlefield jinak patří mezi úspěšnou sérií a to i přesto, že poslední díl Battlefield 2042 zažil z počátku velké problémy, tak dnes už tomu tak není.

Důvod, proč EA chtělo hru dát na mobilní telefon, tak je možnost vydělat a získat peníze právě i z mobilních hráčů, kteří třeba dostačující PC nebo konzoli nemají. Avšak právě kvůli beta testům, které asi nedopadly moc dobře, tak se vývoj ruší a peníze se investují jinam. Možná za to může i doba, ve které jsme, kdy společnosti propouštějí a snaží se konsolidovat své finance. Nyní tedy není peněz nazbyt pro investice do her, které nemají v této chvíli žádný výsledek.