Vypnout reklamy

Bezdrátové Android Auto s krabičkou od Motorola

Nová auta již přicházejí s bezdrátovým připojením Android auto, avšak ty starší tohle neumí a vždy musí připojit telefon přes kabel. Někdy je to tedy hodně otravné a za druhé si zbytečně ničíte konektor, když by to šlo bezdrátově.

Proto na trh přichází Motorola s krabičkou, která tohle udělá za vás. Jednoduše ji tedy zapojíte do USB místo vašeho telefonu a ona poté přijímá bezdrátový signál z vašeho telefonu.

Jde o adaptér MA1, která bude stát 2200,- Kč. Jako první však zamíří do Ameriky a poté produkt uvidíme i v Evropě. Právě řešit tuto situaci, kdy musí neustále zapojovat a odpojovat telefon řeší několik málo výrobců a patří mezi ně třeba AAWireless, který je v produkční fázi nebo Carsifi.

Oficiální název pro produkt od Motoroly je Wireless Car Adapter for Android Auto MA1. Funguje naprosto stejným způsobem, jako ty od menších výrobců, kde se přispívalo pomocí crowdfundingové kampaně. Nově se tak připojíte k telefonu prostřednictví 5GHz Wi-Fi sítí, která má nízkou odezvu (možná to byl důvod, proč Android auto bezdrátově u starých aut nefunguje – protože výrobci aut potřebovali nízkou latenci, což se jim podařilo pouze přes kabel).