Bude HTC na prodej? Rýsuje se dohoda s Google.

Možná to zní jako bití mrtvého koně, ale HTC je na tom opravdu hodně špatně zájmena po selhání HTC 10. I když to vypadalo, že HTC U11 tento problém vyřeší, tak tomu tak není a poslední zpráva dokazuje, že srpen byl pro HTC nejhorším měsícem. Poslední zprává dokazuje, že HTC je na tom nejhůře za […]

HTC padá

Možná to zní jako bití mrtvého koně, ale HTC je na tom opravdu hodně špatně zájmena po selhání HTC 10. I když to vypadalo, že HTC U11 tento problém vyřeší, tak tomu tak není a poslední zpráva dokazuje, že srpen byl pro HTC nejhorším měsícem.

Poslední zprává dokazuje, že HTC je na tom nejhůře za posledních 13 let. Výnosy klesly o 51.5% oproti minulému měsíci a 54,3% oproti minulému roku v srpnu…

Jinými slovy by se dalo říct, že většina lidí si už telefon U11 koupila, a tak popularita bude pouze klesat. Děje se tak u většiny výrobců, ale většinou se čísla ustálí do vydání dalšího telefonu. Jenže HTC se propadá níž a níž, což je velmi znepokující pro společnost. HTC taktéž už nedává informace o žádném dalším mobilním telefonu. Desire 555 již není k dispozici k zakoupení a to po pár měsících.

Zajímavé je však to, že HTC je v „závěrečné fázi vyjednávání“ se společnosti Google o prodeji svého chytrého telefonu. Společnost Google uvažuje o dvou možnostech.

První je, že se stanou strategickými partnery v oblasti výroby a prodeji telefonu. Vyrábět bude HTC, prodávat Google. Nebo Google koupí celý chytrý telefon. HTC Vive je však mimo stůl, jelikož zůstává oddělen od tohoto vyhledávacího giganta.

HTC pod křídla Google?

Není to žádné překvapení, protože minulý rok firma HTC vyrobila oba telefony Google Pixel, nicméně ani společnost Google nebyla spokojena s výrobou společnosti HTC neboť tento rok větší model přenechala firmě LG.

Nicméně takový prodej by byl pro Google strategickou výhodou, tak se to nakonec nemusí ani tak projevit. Firma by tak přesunula výrobu pod svá křídla, ale již jednou Google takový počin udělal a nedopadlo to dobře.

Nicméně informace jsou nepodložené, ale firmě klesl opět podíl o 8% za jeden den, což by potenciální prodej značně ulehčilo. Společnost HTC uznala tyto nároky, ale odmítla se k tomu veřejně vyjádřit.

Bude HTC patřit Google? HTC už nemá žádnou možnost. Buď se stát partnerem nebo se nechat celý koupit.