Android Oreo přichází na HTC 10, U11 a U Ultra!

Pokud jste se dívali na krátké představení Android Oreo (8.0), tak od té doby začaly různé společnosti vytvářet list a informují, kdy a na jaké telefony se aktualizace Android O dostane. Je určitě dostatečně jasné, že každá firma chce mít aktualizaci na svých vlajkových telefonech co nejrychleji, jenže není to jednoduché. Firma HTC právě potvrdila, […]

Android O na HTC U Ultra, U 11 a HTC U10

Pokud jste se dívali na krátké představení Android Oreo (8.0), tak od té doby začaly různé společnosti vytvářet list a informují, kdy a na jaké telefony se aktualizace Android O dostane. Je určitě dostatečně jasné, že každá firma chce mít aktualizaci na svých vlajkových telefonech co nejrychleji, jenže není to jednoduché.

Firma HTC právě potvrdila, že telefon HTC 10, U Ultra a U11 získají nejnovější aktualizaci Android Oreo. Avšak kdy, to není stále jasné.

Aktualizace bude celosvětová, takže se dostane i do České republiky. Tato informace totiž pochází z Twiiteru z HTC USA. Avšak datum, kdy se tak stane nesdělili. Budeme si tak muset ještě chvíli počkat.

Pomalé aktualizace

Project Treble

Project Treble

Problémem aktualizací na nový systém dělají rozdílné mobilní telefony napříč regiony a zároveň to, že je potřeba Android připravit pro danou značku telefonu a tím je potřeba naprosto přeprogramovat systém.

Telefony Google Pixel a Pixel XL jsou na aktualizaci připravené ihned, protože jsou vyvíjený tak, aby byly ihned kompatibilní s novým systémem. Výrobci telefonu i aplikací dostanou systém s předstihem, aby se na něho mohli připravit a odzkoušet si ho, ale většinou to nestačí.

S Android O rychlejší aktualizace

Po project trable

Po project trable

Avšak u Android Oreo se svítá na lepší časy, protože je zde technologie pod jménem „projekt Treble„, který uvolňuje ruce a zrychlí veškeré aktualizace.