Chrome udělá webové stránky ještě víc podobné aplikacím na Androidu

Ochrana osobních údajů a zařízení je zásadní pro zajištění soukromí online. Všechny naše oblíbené telefony s operačním systémem Android poskytují podrobnou kontrolu nad oprávněními zařízení, abyste se mohli cítit v bezpečí….

Chrome udělá webové stránky ještě víc podobné aplikacím na Androidu

Ochrana osobních údajů a zařízení je zásadní pro zajištění soukromí online. Všechny naše oblíbené telefony s operačním systémem Android poskytují podrobnou kontrolu nad oprávněními zařízení, abyste se mohli cítit v bezpečí. Běžná oprávnění, například pro polohu, fotoaparát a mikrofon, jsou specifická pro jednotlivé aplikace a nezávislá na sobě. Populární internetové prohlížeče nabízejí podobnou kontrolu oprávnění na úrovni jednotlivých stránek a nyní Google Chrome pro Android zlepšuje svou podporou jednorázových oprávnění.

Přístup k vašim osobním údajům by měl být pod vaší kontrolou, zejména v dnešní době, kdy jsme stále více propojeni se svými zařízeními. S rostoucím množstvím aplikací a webových stránek, které žádají o přístup k našim informacím, je důležité vědět, že máme možnost rozhodovat, komu důvěřujeme a jaké údaje sdílíme.

Jednou z funkcí, které nám pomáhají udržet naše údaje v bezpečí, jsou oprávnění zařízení. Systém Android nám umožňuje udělit nebo odepřít přístup jednotlivým aplikacím k různým funkcím našeho zařízení, jako je poloha, fotoaparát nebo mikrofon. Toto je klíčové pro ochranu soukromí a zabránění zneužití našich osobních údajů.

Podobně jako u aplikací nabízí také internetové prohlížeče možnost nastavení oprávnění na úrovni jednotlivých stránek. Například si můžeme vybrat, které webové stránky budou mít přístup k naší poloze nebo kamery. To je užitečné při procházení různých stránek, protože mnohdy nechceme, aby všechny měly stejné oprávnění.

Google Chrome pro Android nyní přináší zdokonalení v podobě jednorázových oprávnění. To znamená, že můžeme povolit přístup k určitým funkcím jen na jedno použití. Například pokud potřebujeme jednorázově sdílet naše polohové údaje s určitou webovou stránkou, můžeme udělit oprávnění jen na tento jediný přístup a poté ho zase zrušit. To nám umožňuje být ještě ostražitější při sdílení našich údajů a lépe chránit naše soukromí.

FAQ:

1. Jak mohu nastavit oprávnění pro aplikace na zařízení se systémem Android?
Na zařízení se systémem Android můžete nastavit oprávnění pro jednotlivé aplikace v Nastavení. Tam najdete seznam všech nainstalovaných aplikací a můžete určit, které mají přístup ke kterým funkcím.

2. Jak mohu nastavit oprávnění pro webové stránky v prohlížeči Google Chrome pro Android?
V Google Chrome pro Android můžete nastavit oprávnění pro jednotlivé webo

Zdroj: https://www.androidpolice.com/google-chrome-one-time-permissions-122-canary-development/