Vypnout reklamy

Chytrý telefon Galaxy S11 se spektrometrem

Samsung Galaxy S11 Plus

Díky spektrometru budete mít možnost měřit například množství cukru v ovoci. Časy, kdy telefony byly využívány pro telefonování a textováni, tak jsou pryč.

Funkčnost telefonu se neustále zdokonaluje a Samsung dorazí pravděpodobně s další novinkou. Krom klasického krokoměru, snímače srdeční frekvence, tak tady máme i spektrometr.

Spektometr Samsung Galaxy S11
Spektometr Samsung Galaxy S11

Samsung se již dlouhá léta zabývá funkcemi, které stojí za sledováním lidského zdraví. Právě proto v roce 2012 byla vytvořena aplikace S Health pro telefony řady Galaxy S.

Od roku 2015 má řada S také snímač srdeční frekvence. V roce 2017 byla pak aplikace S Health změněna na Samsung Health.

Spektrometry se používají ve světě lékařů, tak proč by nemohl Samsung udělat svůj senzor. Díky takové technologií byste pak mohli měřit stav vaší pokožky nebo například množství cukru v ovoci.

Nový patent od 26.9.2019

Nový patent byl zveřejněn 26. září 2019, kde je popis spektrometru a to včetně různých operací. Jedná se o patent, kde je technicky popsáno, jak by tento spektrometr mohl sloužit.

Samsung Galaxy S11 se spektrometrem
Samsung Galaxy S11 se spektrometrem

Uživatel chytrého telefonu Samsung musí namířit na cílový objekt, Telefon poté přenáší elektromagnetické vlny na objekt. Jedná se o viditelné infračervené světlo, které je emitováno prostřednictvím světelných zdrojů. Zařízení pak přijme reflexní signál, na základě toho pak budou vygenerovaná data.

Tímto způsobem lze třeba zjistit, jestli je pokožka dostatečně vlhká. Lze také měřit srdeční frekvenci a stres nebo množství cukru v ovoci. Lze tak zjistit, jestli je produkt čerstvý a jak sladký je. Můžete si změřit nutriční hodnoty: tuk, bílkoviny, uhlohydráty.

Samsung poznamenal při patentu, že technologie může být použita jak v zadní, tak i přední části telefonu.

První chytrý telefon na světě se spektrometrem

Na veletrhu CES 2017 byl představen Changhong H2, což byl první telefon se spektrometrem. U nás v Evropě jsme si takový telefon koupit nemohli. Následně Egyptský start-up uvedl malý spektrometr v čipu, který byl dostatečně kompatibilní pro implementaci do chytrých telefonu. Zároveň byl nabízen za nízkou cenu okolo 100 USD.

Uvidíme, s čím dorazí Galaxy S11.

Nicméně Qualcomm chystá pro tento telefon nový čip Snapdragon a zároveň bude vyvinut i nový čip Exynos pro Evropský trh. Samozřejmě oba čipy budou výkonnější, než předešlé.

Zdroj