Chytrý telefon Samsung Galaxy A s otočným fotoaparátem

Chytrý telefon Samsung Galaxy A s vysouvacím a otočným fotoaparátem. K dispozici máme patent. Pravděpodobný telefon to bude Galaxy A82.

Společnost Samsung si nechala patentovat chytrý telefon s otočným trojitým fotoaparátem. I tento rok firma Samsung vydá spoustu chytrých telefonu. Již vlajkový telefon Galaxy S21 byl představen a to se čeká i od Galaxy A32. Další modely budou následovat.

V roce 2021 budou pokračovat telefony, které mají zatahovací kamery. Výrobci však budou také ve velkém upředňostovat variantu, kde je v displeji dírka, jelikož je to levnější způsob implementace.

Nicméně v polovině roku 2019 Samsung uvedl na trh Galaxy A80, který je vybaven otočnou kamerou. Můžete přes ní pořizovat různé selfie fotoaparáty i klasické fotografie s video záznamy. Samsung má oznámit svého nástupce a to Galaxy A82 5G.

Žádost o patent

Firma v polovině roku 2020 požádala o patent. Tento patent obsahuje 70 stránek a byl zveřejněn 14. ledna 2021. Telefon Samsung bude mít vyskakovací kameru, se kterou můžete natáčet a fotit jak z jedné, tak i z druhé strany. Bude obsahovat nejméně tři objektivy. Ve výchozím nastavení budou fotoaparáty zasunuty na zadní straně a k dispozici jsou tři objektivy. Poté, pokud chcete fotit selfie, tak se mechanismus vysune a budete mít k dispozici selfie kameru.

K tomu, aby mechanismus fungoval, tak je tady motorek. Dvě ozubená kola a dlouhá hřídel šroubu umožní otáčení tohoto vyskakovacího mechanismu.

Jak by taková technologie mohla vypadat v reálu se postarala Jermaine Smit z Concept Creator, kde můžeme vidět render založený na patentu.

Uvidíme, jak se tato technologie posune kupředu. Řešení typu vysouvací kamery chtějí výrobci dosáhnout jednotné kamery, tedy že nebudou muset řešit selfie a zadní kameru zvlášť. Nicméně výrobci chtějí také umístit kameru pod displej, což se prozatím moc nedaří, jelikož kvalita takové fotografie není dobrá a vývoj technologie nyní stojí opravdu hodně peněz.

Je možné, že první tento patentovaný mechanismus s vysouvací kamerou se dočkáme u telefonu Samsung Galaxy A82 a to někdy ke konci tohoto roku. Vycházíme z toho, že i Galaxy A80 měl vysouvací otočnou kameru.

Zdroj