Chytrý telefon Samsung Galaxy Note 21 Ultra 5G bude

Samsung Galaxy Note 21 tento rok bude. Není jisté, jestli se jedná o poslední rok, protože bude mít podobné konfigurace, jako má Galaxy S21 Ultra s podporou S Pen.

Samsung každý rok představuje dva vlajkové telefony. Tentokrát však nový vlajkový telefon Galaxy S21 představila již v lednu a do prodeje šel v únoru. Tedy o měsíc dřív, než je tomu normálně. Zároveň nejvyšší model Galaxy S21 Ultra bude mít i S Pen. Proto se také spekulovalo, jestli série Note nekončí.

Nicméně Samsung nechystá jen Note telefon, ale také skládací telefon Galaxy Z Fold 3. Ten by měl dorazit také v srpnu tohoto roku, tedy podobně jako telefon Note.

Samsung chtěl sérií Note ukončit, protože prakticky nic nového nenabídne, jelikož S Pen bude u verze „Ultra“ Galaxy S21 a dále větší displej i s možným S Pen bude mít Galaxy Fold 3.

Na základě informací pak LetsGoDigital nechal udělat zajímavý render na videu, kde se tento telefon ukazuje v celé své kráse. Ve 4K rozlišení ho navrhl designér Giuseppe Spinelli. Model je nakreslen z náčrtů, které byly k dispozici.

Co Galaxy Note 21 Ultra nabídne?

Telefon nabídne několik nových funkcí, které však najdeme i v S21 Ultra.Telefon má 6.9 palcovou obrazovku, AMOLED s QHD+ rozlišením. Samozřejmostí je i 120Hz obnovovací frekvence displeje, tak stejně, jako S21.

Displej dosahuje až 1600 nitů, takže na přímém světle je dostatečně viditelný.

Samsung znovu implementoval zakřívený displej u Note 21 Ultra. A zadní strana je pokryta sklíčkem a celkově rám telefonu je z kovu.

Opět podporuje S Pen, které je vhodné na různé vytváření náčrtů a výkresu. S Pen je totiž velmi rychle a má nízkou odezvu a tedy když píšete, tak to vypadá jako psaní na klasický papír.

Navíc telefon zvládá překládat text z papíru nebo převádět tento ručně psaný text do elektronické podoby. Odezva tohoto S Pen je 9 milisekund.

Kamerové specifikace

Nebylo úplně jasné, jestli bude Note řada v roce 2021 existovat, ale je tomu tak a firma ještě vydá další telefon řady Note. Není však úplně jisté, jestli v tom bude i nadále pokračovat.

Stále není jisté, co za technologií společnost Samsung v Note 21 přichystá. Je možné, že kamerový systém bude podobný telefonu S21 Ultra, kde je 40MPx selfie kamera s technologií, která při špatných světelných podmínkách přepne funkci na 10MPx a pomoci jednotlivých pixelů vylepší obraz.

Telefon možná obdrží dva teleobjektivy, jak je tomu u zařízení S21. Rozlišení pro nahrávání 8K bude pravděpodobně taktéž u tohoto telefonu a to s 30 nebo dokonce 60fps.

Hardware s software

Telefon Note 21 bude disponovat čipem Snapdragon 888 a Exynos 2100. Nový čip Exynos 2100 má podobný výkon, jako Snapdragon 888 a to díky novému jádro, které je společné s Qualcomm. Samsung se tedy nerozhodl vložit do Exynos 2100 vlastní jádro.

Samozřejmostí je podpora 5G. Je docela možné, že telefon nabídne 12GB RAM, tak jako v loňském roce s 256GB nebo 512GB pamětmi.

Telefon bude fungovat s Android 11 a s uživatelském rozhraním One UI 3.

Note 21 určitě nebude mít 3.5mm audio jack. Avšak je také pravděpodobně zmizí možné rozšíření s microSD kartou.

Kdy telefon dorazí?

Je možné, že Samsung vydá Galaxy Z Flip 2 již na jaře tohoto roku, jelikož posunul vydání S21. Následně vydá telefon Note 21 v srpnu tohoto roku a pak následovat bude Galaxy Z Fold 3 na podzim 2021.

Zdroj