Vypnout reklamy

Chytrý telefon Xiaomi s kamerou pod displejem

Xiaomi mobilní telefon

Minulý rok byla firma Xiaomi první mezi výrobci, která ukázala funkční fotoaparát pod displejem. Tedy nejednalo se o fotoaparát vysouvací nebo ve výřezu.

Nicméně problémem bylo nedostatek světla, které kamera nedokázala přes displej přijímat. Firma tak musela tuto technologií vylepšit.

Od té doby uplynulo několik měsíců a očekává se, že v roce 2021 budou na světě první telefony s kamerou pod displejem.

Společnost LetsGoDigital informuje o patentech, které jsou právě na tuto technologií a nyní máme i patent, jak taková technologie funguje.

Xiaomi patent selfie pod displejem
Xiaomi patent selfie pod displejem

29. dubna 2019 firma podala žádost o patent pro chytrý telefon s kamerou pod obrazovkou a ten byl schválen 24. dubna 2020 a zveřejněn v databázi WIPO.

K dispozici máme ilustrační fotografie

ConceptCreator vytvořitl několik obrázků z těchto patentů, abychom si mohli reálně představit, jak by takový telefon měl vypadat.

Xiaomi mobilní telefon
Xiaomi mobilní telefon

Celá přední část telefonu je pokryta displejem a není zde žádný výřez či cokoliv jiného. Podle všeho technologie funguje tak, že když zapnete selfie kameru, tak se objeví v displeji a v případě, kdy ji nepoužíváte, tak zase zmizí.

Xiaomi mobilní telefon
Xiaomi mobilní telefon

Na internetu se šíří spekulace, že například Nokia 9.3 5G bude mít také kameru pod displejem a to již ve třetím čtvrtletí tohoto roku 2020.

Zdroj