Vypnout reklamy

Chytrý telefon Xiaomi s kamerou pod displejem

Vydáno dne: 5.5.2020

Chytrý telefon od Xiaomi bude možná prvním telefonem, který bude mít selfie kameru pod displejem. Nepůjde tedy vidět do doby, dokud ji neaktivujete.

Minulý rok byla firma Xiaomi první mezi výrobci, která ukázala funkční fotoaparát pod displejem. Tedy nejednalo se o fotoaparát vysouvací nebo ve výřezu.

Nicméně problémem bylo nedostatek světla, které kamera nedokázala přes displej přijímat. Firma tak musela tuto technologií vylepšit.

Od té doby uplynulo několik měsíců a očekává se, že v roce 2021 budou na světě první telefony s kamerou pod displejem.

Společnost LetsGoDigital informuje o patentech, které jsou právě na tuto technologií a nyní máme i patent, jak taková technologie funguje.

Xiaomi patent selfie pod displejem
Xiaomi patent selfie pod displejem

29. dubna 2019 firma podala žádost o patent pro chytrý telefon s kamerou pod obrazovkou a ten byl schválen 24. dubna 2020 a zveřejněn v databázi WIPO.

K dispozici máme ilustrační fotografie

ConceptCreator vytvořitl několik obrázků z těchto patentů, abychom si mohli reálně představit, jak by takový telefon měl vypadat.

Xiaomi mobilní telefon
Xiaomi mobilní telefon

Celá přední část telefonu je pokryta displejem a není zde žádný výřez či cokoliv jiného. Podle všeho technologie funguje tak, že když zapnete selfie kameru, tak se objeví v displeji a v případě, kdy ji nepoužíváte, tak zase zmizí.

Xiaomi mobilní telefon
Xiaomi mobilní telefon

Na internetu se šíří spekulace, že například Nokia 9.3 5G bude mít také kameru pod displejem a to již ve třetím čtvrtletí tohoto roku 2020.

Zdroj

Buroň Tomáš
Tágy: