Vypnout reklamy

Chytrý telefon Xiaomi s koncepčním designem 2021

Dva velmi stylové modely Xiaomi s displejem, který je okolo celého telefonu. Obrazovka tak prochází skrz horní a dolní část. Čínský výrobce získal patent na dva telefony s tímto displejem.

Používá flexibilní obrazovku, která však sahá ze přední části až do zadní. Inspirovala se tak telefonem Mi Mix Alpha.

Společnost na konci roku 2019 podala žádost o patent, ale až 1. ledna 2021 byly tyto varianty schváleny. Obě varianty s tímto displejem jsou si podobné. Nicméně rozdíl naleznete v umístění kamerového systému.

Po obou stranách displeje vidíme podlouhlý dílčí displej. Není jisté, jestli i tato část má dotykový displej. Avšak je možné, že se zde budou dát zobrazit různé ikony.

Zařízení pak vypadá štíhlejší, než původně plánovaný telefon Mi Mix Alpha. Jak bude však vypadat skladba fotoaparátů není úplně jasné, ale vypadá to na čtyři senzory a blesk. Jelikož telefon má zobrazovací plochu na přední i zadní části, tak lze takový fotoaparát pak využívat pro normální i selfie focení či video.

Druhá varianta telefonu

Druhý model viz. výše má o něco jednodušší design. Zakřivení telefonu nahoře a dole je tentokrát mnohem kulatější. Druhý model je také o něco širší. Kamerový systém tentokrát s trojitou kamerou, kde by mohla být hlavní kamera vybavena senzorem 108MPx.

Stále však nevíme, o jakou cenovou relaci se bude jednat, avšak myslíme si, že to bude okolo 2500 EUR, tedy jak byl původně plánován Xiaomi Mi Mix Alpha.

Zdroj