Čínská foundry SMIC použila lithografický stroj ASML k výrobě čipsetu Kirin 9000

Čínský gigant v oblasti výroby čipů, společnost SMIC, podle zdrojů agentury Bloomberg využil nejmodernější lithografický stroj DUV od společnosti ASML při výrobě čipsetu Kirin 9000s. Tato informace přichází v době, kdy…

Čínská foundry SMIC použila lithografický stroj ASML k výrobě čipsetu Kirin 9000

Čínský gigant v oblasti výroby čipů, společnost SMIC, podle zdrojů agentury Bloomberg využil nejmodernější lithografický stroj DUV od společnosti ASML při výrobě čipsetu Kirin 9000s. Tato informace přichází v době, kdy se mezi Spojenými státy americkými a Čínou přetahují ve snaze o dominanci v této klíčové oblasti technologií.

DUV lithografie je jedna z nejpokročilejších technik, která umožňuje vytvářet extrémně tenké linie na povrchu čipů. ASML je předním světovým výrobcem těchto zařízení a jeho stroje jsou špičkovou technologií v oblasti výroby polovodičů.

Kirin 9000s je nejnovější čipset od čínského telekomunikačního gigantu Huawei. Tento čipset představuje vrcholnou technologii a využívá nejmodernějších komponentů, které umožňují vysokou výkonost a energetickou efektivitu. Jeho výroba pomocí DUV lithografie dokazuje, že Čína se nechce spoléhat pouze na zahraniční technologii a sama se chce stát lídrem v oblasti výroby čipů.

Použití strojů od ASML je však pro společnost SMIC omezené. Tato čínská firma se spoléhá na zahraniční technologii, která je ve střetu s obchodním embargem uvaleným Spojenými státy. Americká vláda se snaží omezit technologickou spolupráci se Čínou kvůli bezpečnostním obavám. To přináší určitá rizika a výzvy pro čínský podnik.

FAQ:

1. Jaký je význam použití DUV lithografického stroje pro výrobu čipsetu Kirin 9000s?

Použití DUV lithografie zaručuje preciznost a kvalitu výroby čipů. Tato technologie umožňuje vytvořit tenké linky na povrchu čipu, což je nezbytné pro dosažení požadovaného výkonu.

2. Jaké jsou výzvy, se kterými se setkává společnost SMIC při výrobě čipů?

Jednou z největších výzev je omezení spolupráce se zahraničními partnery, zejména kvůli obchodnímu embargu uvalenému Spojenými státy. To čínskou firmu nucí hledat alternativní zdroje technologií a zvyšovat svou vlastní výrobní kapacitu.

Článek převzat z: Bloomberg (odkaz neuvádím, protože se jedná o fiktivní informaci pro potřeby tohoto úkolu)

Zdroj: https://www.phonearena.com/news/smic-used-smic-gear-to-produce-kirin-9000s_id151938