Vypnout reklamy
25.1.2019

Samsung vysvětluje vylepšení, které přináší s Exynos 9820

Odhalený čip Exynos 9820 míří tento rok na vlajkové telefony. Má se jednat o silný čip, který přinese vlajkovým telefonum obrovský výkon. 

Nový čip  Exynos 9820 má procesor, který je rozdělen do třech pouzder a má tak dvě silná jádra M4, které jsou rychlejší o 20% než předešlá jádra M3. Dále tady máme dvě jádra Cortex-A75 pro optimální výkon a 4x jádra A55 pro základní úkoly.

Co se týče GPU, tak zde je jádro Mali-G76 se 12 jádry. Toto GPU je o 40% rychlejší, než grafický čip v minulém starším čipu. Samsung Galaxy S9 mělo GPU jednotku s 18 jádry, nícméně jádra G76 jsou mnohem rychlejší, než G72 v Galaxy S9.

Nový Exynos čip je postaven na 8nm LPP výrobním procesu a spotřebovává o 10% méně energie, než 10nm LPP z minulého roku.

Fotoaparát a displej

Co se týče kamer, tak nový čip podporuje 5 modulů na místo 4. Dokážou taktéž nahrávat v 8K rozlišení při 10-bit HEVC.

8K displeje na mobilních telefonech pravděpodobně nebude, a proto se teď výrobci čipů budou více zaměřovat na zlepšení zobrazení ve 4K. Zvládne 4K rozlišení s HDR10+.

Umělá inteligence

Umělá inteligence je asi 7x rychlejší, jak na Galaxy S9. Důvodem je nové jednotka pro výpočet. Díky tomu váš telefon promění v chytrou mašinu, která se učí ze všech úkolů. Zároveň není potřeba, aby se něco posílalo na cloud a mimo telefon, protože díky tomu se vše zpracuje v mobilním telefonu.

https://www.youtube.com/watch?v=HVDGG26dvFY&ab_channel=Samsung

Exynos 9820 má LTE podporu s rychlostí až 2Gbps. 5G telefony budou mít modem Exynos Modem 5100.

Zdroj

 

Mohlo by se Vám líbit...

Můžete navštívit další stránky tohoto webu, kde jsme pro vás vybrali, co by vás mohlo zajímat nejvíce. Víte o tom, že na stránce ukrýváme slevový 10% kupón, který můžete použít v našem obchodě s PC hrami? Kupón naleznete ve hře, kde je otevřený svět a spousta zabijáků. Je dostupná na PC i na mobil.