Vypnout reklamy
  • Home
  • Návody
  • Rychlé vybíjení baterie u vašeho chytrého telefonu? Vyčistěte cache

Rychlé vybíjení baterie u vašeho chytrého telefonu? Vyčistěte cache

Vydáno dne: 3.3.2017

Pokud jste svědky rychlého vybíjení baterie, možná to bude chtít vyčistit cache. U jednoho zákazníka, který využíval Moto Z Force Droid, tak měl 15% za hodinu dole. Byla zjíštěná aplikace, která tohle dělá, ale i přesto, že byla odstraněna, tak se telefon stále vybíjel.Proto se rozhodl vyčistit cache v telefonu, protože v telefonu mohou i […]

Pokud jste svědky rychlého vybíjení baterie, možná to bude chtít vyčistit cache. U jednoho zákazníka, který využíval Moto Z Force Droid, tak měl 15% za hodinu dole. Byla zjíštěná aplikace, která tohle dělá, ale i přesto, že byla odstraněna, tak se telefon stále vybíjel.Proto se rozhodl vyčistit cache v telefonu, protože v telefonu mohou i nadále zůstat soubory, které nějakým způsobem telefon zatěžují. Vyčištění cache telefon zrychlíte, protože bude mít místo na ukládání nových souborů, které používáte častěji. U každého telefonu je čištění cache jiné.

Můžete to buď to udělat přímo v seznamu aplikací v nastavení systému android, kde uvidíte veškeré nainstalované aplikace. U každé z nich je možnost vyčistit vyrovnávací paměť.

Samsung má chytrý manažer

U nových Samsungu je chytrý manažer, který dokáže vyčistit paměť i cache zároveň.

Samsung Galaxy S6 cache

Samsung Galaxy S6 cache

U Samsungu vyčistíte systemovou cache tak, že telefon vypnete a zamáčknete tlačítka na zapnutí, volume up a “home” tlačítko. V té chvíli se vám objeví menu, kde najdete slovo “wipe cache partition”. V menu se pohybujete pomocí tlačítek hlasitosti a potvrzujete tlačítkem na zamknutí / zapnutí telefonu. V průběhu čištění cache uvidíte proces ve žlutém textu. Jakmile bude vše hotovo, tak systém restartujete.

Samsung Galaxy S6 cache

Samsung Galaxy S6 cache

Pokud se vám tedy telefon Samsung zpomaluje, vyzkoušejte tento způsob.

Avšak poté, co zákazník cache vyčistil, tak se vybíjení vrátilo zpět na normální hodnotu. Určitě je vhodné cache vyčistit v případě, že vám telefon začíná běžet pomalu nebo začíná chybovat. V mobilu se totiž ukládají dočasné soubory a pokud se uloží s chybou, tak aplikace bud vždy chybovat.

zdroj: androidpit.com

 

Buroň Tomáš