Vypnout reklamy

Co je to technologie ToF?

Vydáno dne: 10.5.2019

Nový objektiv ToF, který se stará o kvalitní Bokeh efekt a nikoliv softwarově, ale hardwarově. Tímto se telefon stává obrovskou konkurencí zrcadlovek.

Série Huawei P se vždy snažila přinášet svým zákazníkům něco navíc. U modelu P9 spojila své síly se světoznámou značkou Leica. Huawei chce neustále posouvat hranice svých fotoaparátu a proto u Huawei P30 Pro přišel se čtyřmi senzory.

Bokeh efekt Huawei P30 s TOF senzorem
Bokeh efekt Huawei P30 s TOF senzorem

Fotografie pocházející z tohoto telefonu jsou velmi kvalitní a hlavně realistické. Je k nerozeznání od fotografie pořízené zrcadlovkou. Největší výzva mobilních fotoaparátů je efekt bokeh (což je efekt rozmazaného pozadí). Bokeh efekt na zrcadlovce byl naprosto jiný a kvalitnější, než ten, co byl softwarově upraven v telefonu. Právě to vedlo výrobce k novému senzoru ToF.

TOF (Time-of-Flight) objektiv funguje na podobném principu jako sonar. Měří hloubku snímaného objektu a určuje jeho umístění s přesností. Snímač TOF je v zásadě čočka, která se používá k výpočtu vzdálenosti za použití časového rozdílu. Časový rozdíl pak vzniká s kombinaci přenosu paprsků světla v prostoru. TOF dosahuje maximální chybovosti 10, což je mnohem méně než u duální kamery (10%) a u jedné kamery (20%).

ZOOM s Huawei P30 Pro
ZOOM s Huawei P30 Pro

Bokeh efekt je přesnější a kvalitnější

Díky tomu je pak efekt bokeh velmi kvalitní a to i za předpokladu, že focený objekt a pozadí mají například stejnou barvu a vzor. TOF senzor využívají i jiní výrobci, než Huawei. Někteří však jen pouze s rozšířenou realitou nebo hrami. Huawei P30 Pro je tak první telefon, který potenciál TOF objektivu využívá na plno.

Huawei inovuje trh a i v takovém případě, kdy růst trhu s chytrými telefony v roce 2017 přestal růst, ale začal zpomalovat.

Buroň Tomáš
Latest posts by Buroň Tomáš (see all)