Vypnout reklamy

Nový test Huawei P30 Pro a jeho fotoaparátu dokazuje, jak kvalitní fotoaparát telefon má. Získal 112 bodů a za sebou nechal telefonu Mate 20 Pro, P20 Pro i Galaxy S10 Plus (ten měl 109 bodů). Nový vlajkový telefon dosahuje v segmentu fotografií neuvěřitelných 119 bodů.

Takto vysoké skóre získal telefon právě díky kvalitnímu zoom a bokeh efektu. Velkou váhu se přikládá novému hardwaru, což jsou kamery certifikované společností Leica. Jedná se o 125mm periskopickou kameru a 3D ToF senzor pro lepší bokeh efekty.

Huawei P30 Pro na DxOMark
Huawei P30 Pro na DxOMark

Zoom s tímto telefonem je neuvěřitelně kvalitní a jedná se o nejkvalitnější fotoaparát na trhu. Telefon P30 Pro nechává svou konkurenci hodně za sebou a vítězí právoplatně.

Samotný bokeh efekt je na vysoké úrovni a renderování je vysoce kvalitní. Přesné rozmazané pozadí a ostrost objektů v popředí.

Dále 40 MPx senzor dokáže pořídit fotografie v nízkých světelných podmínkách. Šum na fotografiích je neviditelný a to za jakýchkoliv světelných podmínek. Automatické ostření a blesk je taktéž na vysoké úrovni.

Nicméně ne všechno je na Huawei P30 Pro kameře skvělé. Třeba takový dynamický rozsah je u P30 Pro horší, než u Mate 20 Pro. To znamená, že přesnost barev není tak vysoká.

Video nahrávání

U video nahrávání telefon dosahuje 97 bodů, což je dobré skóre, ale není nejlepší (na stejné úrovni s telefony Mate 20 Pro a bod za P20 Pro). Kombinace optického stabilizátoru a elektronického stabilizátoru vytváří opravdu stabilní videa bez jakéhokoliv třesu. Nahrávání za nízkých světelných podmínek je taktéž skvělý.

Selfie kamera

Huawei P30 Pro na DxOMark
Huawei P30 Pro na DxOMark

32 MPx selfie kamera u Huawei P30 Pro dosáhla 89 bodů, což je mnohem lepší, než u Mate 20 Pro se 75 body a P20 Pro se 72 body. Nicméně na Samsung Galaxy S10+ telefon nemá, protože ten měl 96 bodů.

Přední kamera nabízí skvělý dynamický rozsah a skvělé fotografie za nízkých světelných podmínek. Bokeh mód je dobrý na to, že nemá k dispozici jiný hardware a vše je tvořeno softwarově.

Mohlo by se Vám líbit...

Můžete navštívit další stránky tohoto webu, kde jsme pro vás vybrali, co by vás mohlo zajímat nejvíce. Víte o tom, že na stránce ukrýváme slevový 10% kupón, který můžete použít v našem obchodě s PC hrami? Kupón naleznete ve hře, kde je otevřený svět a spousta zabijáků. Je dostupná na PC i na mobil.