Vypnout reklamy

Co je to technologie ToF?

Vydáno dne: 10.5.2019

Nový objektiv ToF, který se stará o kvalitní Bokeh efekt a nikoliv softwarově, ale hardwarově. Tímto se telefon stává obrovskou konkurencí zrcadlovek.

Série Huawei P se vždy snažila přinášet svým zákazníkům něco navíc. U modelu P9 spojila své síly se světoznámou značkou Leica. Huawei chce neustále posouvat hranice svých fotoaparátu a proto u Huawei P30 Pro přišel se čtyřmi senzory.

Bokeh efekt Huawei P30 s TOF senzorem
Bokeh efekt Huawei P30 s TOF senzorem

Fotografie pocházející z tohoto telefonu jsou velmi kvalitní a hlavně realistické. Je k nerozeznání od fotografie pořízené zrcadlovkou. Největší výzva mobilních fotoaparátů je efekt bokeh (což je efekt rozmazaného pozadí). Bokeh efekt na zrcadlovce byl naprosto jiný a kvalitnější, než ten, co byl softwarově upraven v telefonu. Právě to vedlo výrobce k novému senzoru ToF.

TOF (Time-of-Flight) objektiv funguje na podobném principu jako sonar. Měří hloubku snímaného objektu a určuje jeho umístění s přesností. Snímač TOF je v zásadě čočka, která se používá k výpočtu vzdálenosti za použití časového rozdílu. Časový rozdíl pak vzniká s kombinaci přenosu paprsků světla v prostoru. TOF dosahuje maximální chybovosti 10, což je mnohem méně než u duální kamery (10%) a u jedné kamery (20%).

ZOOM s Huawei P30 Pro
ZOOM s Huawei P30 Pro

Bokeh efekt je přesnější a kvalitnější

Díky tomu je pak efekt bokeh velmi kvalitní a to i za předpokladu, že focený objekt a pozadí mají například stejnou barvu a vzor. TOF senzor využívají i jiní výrobci, než Huawei. Někteří však jen pouze s rozšířenou realitou nebo hrami. Huawei P30 Pro je tak první telefon, který potenciál TOF objektivu využívá na plno.

Huawei inovuje trh a i v takovém případě, kdy růst trhu s chytrými telefony v roce 2017 přestal růst, ale začal zpomalovat.

Další zajímavé příspěvky
Co je to eSIM, jak pracuje a proč je pro vás důležitá?
eSIM

U telefonu Google Pixel 2 a Google Pixel 2 XL, a také Apple Watch 3 jsme mohli narazit na eSIM. Přečíst si více

Co je to duální fotoaparát v chytrých telefonech? – část 2
Duální fotoaparát

Máme tady pokračování seriálu, který se zaobírá právě vysvětlením co to znamená duální kamera a proč by vás to mělo Přečíst si více

Co je to duální fotoaparát v chytrých telefonech? – část 1
Duální fotoaparát

Duální fotoaparát na mobilních telefonech je již nějakou dobu k dispozici, ale spousta lidí stále uvažuje, co to znamená, jak Přečíst si více

Co je to TouchWiz? Funkce, historie. Vše co potřebujete vědět.
Touch Wiz

Asi jste už několikrát narazili na informaci o TouchWiz. Jedná se o uživatelské rozhraní telefonu Samsung. Jedná se o styl, Přečíst si více