Vypnout reklamy

Co nabídne aplikace WhatsApp v roce 2020?

WhatsApp aplikace se snímačem otisků prstů

Některé nové funkce nebyly v roce 2019 zavedené, i když se o nich často mluvilo. Určitě víte o funkci, která automaticky smaže vaší poslanou zprávu. Stačí, když si zadáte, za jak dlouho se má smazat.

Samo zničitelné zprávy

WhatsApp si tedy přichystal pro příští rok určitě funkci, která bude mazat zprávy a na výběr máte například za 1 hodinu, 1 den, 1 týden, 1 měsíc a 1 rok. Tato funkce bude dostupná jak ve zprávě 1 na 1, tak i ve skupinové zprávě.

WhatsApp funkce pro samo-destruktivní zprávy
WhatsApp funkce pro samo-destruktivní zprávy

Tmavý mód

Zároveň jako další funkcí očekáváme tmavý mód. Díky tomu ušetříte cennou energií. Již bylo řečeno, že WhatsApp tuto funkci obdrží velmi brzy, takže doufáme, že ke konci měsíce ji budeme mít a to jak na Android, tak i na iOS.

Tmavý mód se v aplikaci zapne automaticky, kdy bude potřeba šetřit energií. Fungovat tedy bude jen na telefonech, které disponují AMOLED displejem. Protože u AMOLED displejů nevyzařuje LED žádné světlo v případě, že je barva černá. To neplatí u LCD.

Hledání pravosti fotografií

WhatsApp a prohlížeč v aplikaci
WhatsApp a prohlížeč v aplikaci

Dále je tady třetí funkce a to je hledání obrázků, který vám třeba někdo pošle. Jednoduše si tak ověříte, jestli je vše pravdivé nebo nikoliv. Využívá k tomu funkci Google.