Co očekávat od nového telefonu HTC U11 Plus

2. Listopad se nezadržitelně blíží a s ním i představení nového telefonu HTC U11 Plus. Zkraťme si čekání tím, že si řekneme, co nový telefon bude obsahovat za funkce. Je jasné, že nebudou chybět reproduktory BoomSound a Edge Sense. Nicméně někteří říkají, že 2. Listopadu odhalí HTC telefon HTC U11 Life (což je telefon střední […]

2. Listopad se nezadržitelně blíží a s ním i představení nového telefonu HTC U11 Plus. Zkraťme si čekání tím, že si řekneme, co nový telefon bude obsahovat za funkce. Je jasné, že nebudou chybět reproduktory BoomSound a Edge Sense. Nicméně někteří říkají, že 2. Listopadu odhalí HTC telefon HTC U11 Life (což je telefon střední třídy) a nikoliv Plus. 

Je naprosto jasné, že musí HTC vydat jak vlajkový telefon, tak i telefon střední třídy. Jsou to jednoduché počty. Začnou vánoce a to je dobrá šance chytit nějaké ty peníze navíc, protože HTC to opravdu potřebuje.

Trendy displej 18:9

Telefon bude mít 6 palcový displej s rozlišením 1440 x 2880 px. Telefon nebude mít OLED displej, to znamená, že se očekává méně problému s rozložením barev a rovnoměrnosti jasu, než jak je tomu v případě Pixel 2 XL. Teď záleží, jestli bude mít HDR?

80% pokrytí displejem

Nejedná se však o úplně bez-rámečkový telefon typu LG V30 nebo Galaxy S8. Nicméně je na tom lépe, jak U11 se 71% pokrytí.

Obrovská batérie

Plus verze také přijde s kapacitou navíc. Jedná se o novou 3930 mAh baterií, která prodlouží výdrž mobilního telefonu na maximum.

IP68 – voděodolný

U11 je IP67. To znamená, že může do hloubky 1 metru po dobu 30 minut. Nicméně U11 Plus vydrží stejnou dobu v 1,5 metrech.

8MPx selfie kamera

HTC U11 Plus - přední strana, 8MPx fotoaparát

HTC U11 Plus – přední strana, 8MPx fotoaparát

U11 přišla se 16 MPx fotoaparátem, ale U11 Plus vsází na kvalitu před kvantitou. Přijde tak s 8MPx selfie kamerou ale s větším senzorem.

6GB RAM a 128GB interní paměť

TOP model U11 Plus bude mít 6GB RAM nebo více, a také nechybí 128 GB interní paměť.

Snímač otisků na zadní straně telefonu

HTC U11 Plus - zadní strana, snímač otisků prstů pod kamerou

HTC U11 Plus – zadní strana, snímač otisků prstů pod kamerou

HTC informovalo, že snímač otisků prstů přesunuje na zadní stranu mobilního telefonu, mezitím co přední strana má velký displej s 80% pokrytím. Vypadá to také, že je dostatečně vzdálený od kamery, takže ji jen tak neušpiníte.