Co víme o Google Pixel 3

Google do světa pošle nový telefon Pixel s pořadovým číslem 3. Původně vydával své telefony pod značkou Nexus, ale tu se rozhodl opustit. Nicméně Google nemá prozatím tak dobrý telefon, aby mohl konkurovat společnostem jako je Samsung nebo Apple, ale s Pixel 3 se to může změnit. Nicméně předchůdce
Google Pixel 3 XL

Google do světa pošle nový telefon Pixel s pořadovým číslem 3. Původně vydával své telefony pod značkou Nexus, ale tu se rozhodl opustit. Nicméně Google nemá prozatím tak dobrý telefon, aby mohl konkurovat společnostem jako je Samsung nebo Apple, ale s Pixel 3 se to může změnit.

Nicméně předchůdce Google Pixel 2 byl nejlépe hodnoceným telefonem v oblasti fotoaparátu, avšak Pixel 2 XL měl několik problémů během svých prvotních dnů na trhu, které doslova omezovali provoz mobilního telefonu.

Google musel v minulosti využívat externí dodavatelé, ale jelikož odkoupil pár lidí z firmy HTC, tak teď již má vše pod jednou střechou. Google Pixel 3 je tedy první telefon, který vyjde po tomto sjednocení s firmou HTC.

Podle veškerých informací bude fungovat bezdrátové nabíjení. Dokazuje to nový kód, který byl objeven v nové verzi Android P Beta a to díky vývojářům z XDA fóra.

Taktéž se na svět již dostaly nejrůznější fotografie, které odhalují celkový design mobilního telefonu, kde XL verze bude mít výřez a menší verze nikoliv. Avšak oba telefony mají na zadní straně sklíčko.

Telefony se mají dostat na trh právě v průběhu října.

Bezdrátové nabíjení

Nicméně vše co nasvědčuje tomu, že Google Pixel 3 již bude mít bezdrátové nabíjení, tak to je právě sklíčko na zadní straně telefonu. Minulé telefony sklíčkem nedisponovali. Nicméně v nové verzi Android P je služba zvaná „dreamliner„, je však možné, že to má něco do činění se změnou statusu baterie.

Vzhled

Poslední fotografie ukazují na to, že telefon Pixel 3 XL s výřezem v horní části telefonu je o něco vyšší, než iPhone X. Taktéž tady vidíme stereo reproduktory a hlavně přední fotoaparát bude duální u obou telefonu. Nicméně zadní fotoaparát bude s jedním senzorem. Nicméně je těžké říct, jestli fotky nejsou falešné. Podle všeho „Crosshatch“ je kódové označení pro mobil Pixel 3 XL.

V květnu se dostaly na povrch taktéž fotografie sklíček, které budou použity na mobilních telefonu jako ochranný prvek před poškrábáním. Právě ty vypadají podobně, jako je „reálná“ fotografie výše.

Dále víme, že u systému Android P došlo k omezení notifikační lišty a to na 4 notifikace, které se vám v horní části ukáži. Zároveň se hodiny přesunuly na levou stranu. Je tedy pravděpodobné, že Android P bude nativně podporovat výřez, což naznačuje také tomu, že Google právě takový telefon připravuje.

Datum vydání

Telefon Pixel 3 se dostane na trh někdy v říjnu. Původní Pixel 2 se dostal na trh někdy 19. října, ale je pravděpodobné, že do České republiky zamíří o něco později.

3 Pixel telefony ve výrobě?

Vše naznačuje tomu, že tento rok si Google přichystá 3 Pixel telefony. Podle všeho byl objeven zdrojový kód s kódovými označením „crosshatch“, „albacore“ a „blueline“. Dva z nich mají být prémiové telefony a třetí bude spadat do kategorie „high-end“. Co všechno bude jinak u levnější varianty to nevíme. Zaměstnanci Google také usilovně pracují na Android Open Source projektu a snaží se změnit framework operačního systému a to hlavně pro telefon Pixel 3.

Ještě levnější Pixel 3 pro trh v Indií

Google tedy pracuje na levnější variantě telefonu, aby se dostal i na méně dostupné trhy, kde kupní síla obyvatelstva není tak silná. Takový telefon by byl pod známkou Android One a tedy zárukou, že telefon bude dostávat dva roky softwarové vylepšení.

Android P

Android P

Android P

V telefonech se už objeví Android P, který disponuje novinkou v šetřetní baterie a dalších nových funkcí. Právě Android P podporuje gesta pomocí nového Home tlačítka. Asi něco podobného jak na iPhone X, kde stačí po spodní části displeje posunout do strany a otevřou se vám veškeré vaše otevřené aplikace, taktéž uvidíte Google vyhledávač a mnohem více.

Je ještě příliš brzo na to se domnívat, jestli Google přijde s nějakou novou formou biometrické autentizace nebo pokročilým 3D skenerem či oční duhovkou.

Snapdragon 845

Není žádným překvapením, že Qualcomm Snapdragon 845 bude v těchto prémiových telefonech. Nový Pixel 3 nabídne 6GB RAM jako Standard.