Google odhalil systém Android P oficiálně

Již nějakou dobu se píše o Android P, jelikož již je k dispozici verze pro vývojáře, aby mohli vývojáři připravit své aplikace ještě předtím, než bude Android P na mobilních telefonech. Proto už některé funkce známe z dřívějška, ale teď je to oficiálně. Uživatelské rozhraní Android P představil nové ovládání gesty. Dobře, velice se podobá […]

Android P

Již nějakou dobu se píše o Android P, jelikož již je k dispozici verze pro vývojáře, aby mohli vývojáři připravit své aplikace ještě předtím, než bude Android P na mobilních telefonech. Proto už některé funkce známe z dřívějška, ale teď je to oficiálně.

Uživatelské rozhraní

Android P představil nové ovládání gesty. Dobře, velice se podobá ovládáním z iPhone X. Ve spodní části obrazovky vidíte malé „home“ tlačítko, jenom takovou čáru na spodní části obrazovky.

Pokud přetáhnete nahoru, tak se dostanete na domácí obrazovku, ale pokud jste na domácí obrazovce a přetáhnete, tak se vám otevře karta aplikací pro multitasking a pokud ještě jednou přetáhnete, tak se dostanete do ukončovacího režimu aplikací.

Můžete se také rychle přepínat mezi častými spuštěnými aplikacemi.

Digitální pohoda

Asi všichni využíváme chytré zařízeni a někdy až moc. Google jako první společnost aplikuje informační systém na systemovou úroveň.

Jedná se o upravený panel , kde uvidíte, jak často jste telefon probudil ze spánku, jak dlouho trávíte u jednotlivých aplikací a mnohem více. Nicméně není to všechno, protože lze také nastavit limity, jak dlouho u jednotlivých aplikací strávíte a ve chvíli přečerpání limitu, aplikaci budete muset ukončit.

Android inteligence

Pod Android Inteligencí obdržíte několik zajímavých funkcí:

Adaptivní baterie

Jedná se o funkci, která se strojově učí a snaží se porozumět, které aplikace nejčastěji využíváte a následně pro ně vyhradí prostor. To znamená, že v konečném důsledku se jedná o 30% snížení využití CPU při probuzení, než bez této funkce. Je to něco „podobného“ jako Superfeetch ve Windows s tím rozdílem, že Windows nemá strojové učení, ale časté aplikace ukládá do paměti.

Adaptivní jas

Bude zde taková novinka v podobě adaptivního jasu, což vlastně znamená, že se systém bude učit podle toho, jaký nastavíte jas za světelných podmínek. V takové chvíli se pak systém přizpůsobí vám a bude automaticky nastavovat tak, jak jste původně nastavovali sami a to podle daných světelných podmínek. Uvidíte, že je to mnohem lepší než fixní „automatický jas“.

Předvídatelné akce

Akce budou již dopředu předvídat jednotlivé modely a na základě toho se vytvoří zkratky. Pokud třeba připojíte sluchátka, tak se zobrazí výzva ke spuštění přehrávání hudby.

Ke stažení

Nový systém je dostupný od dnešního dne jako Android P beta. K dispozici je na telefonech Sony Xperia XZ2, Xiaomi Mi Mix 2S, Nokia 7 Plus, OnePlus 6. Nicméně nikoliv na Google Pixel, což je docela nečekaná změna.