Co výrok v případu Epic vůči Applu znamená pro tebe?

V poslední době opět došlo k rozuzlení dlouholetého sporu mezi firmami Epic a Apple. Tentokrát to vypadá, že to může být na dlouhou dobu – alespoň do doby, než šéf Epicu,…

Co výrok v případu Epic vůči Applu znamená pro tebe?

V poslední době opět došlo k rozuzlení dlouholetého sporu mezi firmami Epic a Apple. Tentokrát to vypadá, že to může být na dlouhou dobu – alespoň do doby, než šéf Epicu, Tim Sweeney, znovu rozhodne vyhlásit válku poskytovatelům platformy. Pokud si nevzpomínáte na celý příběh, v roce 2020 byla hra Fortnite na iOS a Android aktualizována novým systémem nazvaným „Epic Direct Pay“, který uživatele přesměroval k platbě za herní měnu V-bucks přímo prostřednictvím společnosti Epic. Apple a Google se s tímto nesrovnali a vypnuli Fortnite, čímž spustili dlouholetý právní spor, který se zdá, že se konečně chýlí ke konci.

Včera odmítl Nejvyšší soud Spojených států projednávat současný právní spor mezi Epicem a Apple, což tedy znamená konec třetích stran na iOS, ale na druhou stranu potvrdil rozhodnutí o zrušení antimonopolních politik Apple. To vedlo Sweeneyho k tomu, aby se připojil na Twitter a označil to za „smutný výsledek pro všechny vývojáře“. Nicméně se chlubil tím, že vývojáři nyní mohou uživatele přímo směrovat k lepším cenám na jiných webových stránkách, dokonce i pro nákupy používané v aplikacích na iOS. Tohle a 30% poplatek za nákupy v aplikacích byly jedním z hlavních bodů sporu Tima Sweeneyho s digitálními obchody. Nicméně bylo poznamenáno, že Apple se dokázal prodírat i skrze 12-27% poplatek za odkazy, které zákazníky přivádějí k alternativním platebním metodám.

[TUČNĚ: Epic v Apple]
[Nové informace o sporu Epic v Apple] – (odkaz na celý článek)

FAQ:

1. Jaký je důvod sporu mezi Epicem a Apple?
– Epic se nesouhlasí s 30% poplatkem za in-app nákupy, který Apple vybírá od vývojářů.

2. Jaké je rozhodnutí Nejvyššího soudu ve Spojených státech?
– Nejvyšší soud odmítl projednat současný právní spor mezi Epicem a Apple, což znamená konec třetích stran na iOS.

3. Jaké jsou důsledky tohoto rozhodnutí pro vývojáře?
– Vývojáři mohou nyní směrovat uživatele k lepším cenám na jiných webových stránkách, ale Apple si stále účtuje poplatek za odkazy vedoucí ke alternativním platebním metodám.

Zdroj: https://www.pocketgamer.com/features/epic-v-apple-outcome/