Vypnout reklamy

Co zajímavého čekáme v tomto roce 2020?

Vydáno dne: 16.1.2020

Rok 2020 nám může přinést zajímavé věci, jako je technologie streamování her skrz Google stádia i v ČR nebo více portů z PC a konzolí na mobilní telefony.

Je nám jasné, že dorazí spoustu zajímavých her na mobilní telefony. Krom toho také očekáváme dostupnost streamovacích služeb i v České republice. To i přesto, že v této chvíli takové služby nejsou moc dobré a vyžadují opravdu velmi stabilní připojení a hlavně rychlé.

Google Stadia

Odněkud se prostě začít musí. V tomto roce čekáme tedy na Google Stadia. I když se tato služba potácí s problémy, tak doufáme, že nějaké hry přes tuto službu budou dostupné i na mobilním telefonu. Google stadia poskytuje konzolovou hratelnost. Díky jednomu předplatnému budete moci hrát ty nejlepší herní pecky.

Google Stadia
Google Stadia

Další streamovací platformou bude od Microsoftu xCloud. Zde zase bude kompletní Game Pass knihovna za jednotné předplatné.

Mnohem více portů z konzolí

Tím, jak se rozvíjí hraní na mobilních telefonech a vyvíjí se různá příslušenství, aby mohli hrát hráči hry co nejpohodlněji, tak se na telefonech dostávají hry, které původně byly jen na PC nebo konzole.

Apex Legends hra - battle royale
Apex Legends hra – battle royale

Spousta telefonu je dostatečně výkon, asi tak jako Xbox One nebo Nintendo Switch, což znamená, možnost hrát tyto hry i na mobilu a to zároveň s tím, jak to hrajete na svých konzolích či PC.

Je tedy možné, že veškeré uložené pozice budou ukládány na cloudu, což se i většinou děje a následně hru můžete hrát na mobilu tam, kde jste skončili. Však to sami vidíte, například u Fortnite, PUBG, Apex Legends – dorazí v roce 2020 nebo Call of Duty Mobile.

Buroň Tomáš
Tágy: