Vypnout reklamy

Čtyři tipy pro ty nejlepší snímky

Vydáno dne: 14.8.2019

Máme pro vás přichystány čtyři tipy pro ty, co chtějí fotit opravdu profesionálně. Již spousta lidí odkládá své zrcadlovky a používá prostý telefon.

Stává se docela často, že spousta lidí nechává své zrcadlovky doma a místo toho raději sahají po chytrých telefonech. Telefony jsou skladné a dokáží někdy více, než některé zrcadlovky. K dispozici máme několik tipů, jak s telefonem udělat parádní snímek.

Je potřeba si hrát s nastavením

Jak se říká, prvně je potřeba vyzkoušet, co telefon zvládne a poté začít fotit na plno. Je tedy jedno, že vám některé snímky příliš nevyjdou. Nepoužívejte pouze základní nastavení a experimentujte. Při focení používejte zoom, vylepšujte barvi či expozici.

Huawei P30
Huawei P30

Pro začátek je dobré vytvářet černobílé snímky. Ty dokáži skrýt potenciální nedostatky. Některé chytré telefony jako Huawei P30 Lite dokážou rozpoznat jednotlivé objekty na fotografií.

Využívejte HDR

Super HDR
Super HDR

Správný chytrý telefon dokáže zachytit i ty nejmenší detaily. K dispozici je proto HDR nebo-li vysoký dynamický rozsah, který zvýrazní světlo i kontrast. Výsledkem je detailní fotografie. Při fotografování makrosnímku se rozhodnete, co chcete zaostřit více.

Bokeh Efekt

Většina telefonu již tímto efektem figuruje. Jedná se o funkci, která dokáže rozmazat pozadí za objektem v popředí. Některé telefony na to mají již speciální hloubkový senzor a některé fotku upravují softwarově. Díky rozmazaní pak vyniknout detaily v popředí.

Tento bokeh efekt umí například Huawei P30 Pro.

Světlo je důležité

Nejlepší fotky se dělají hodinu po východu nebo hodinu před západem slunce, kdy je světlo nejkrásnější. Takové fotografie se pak obejdou bez filtru.

Vyhrajte 10 000 eur za fotky

Aktuálně probíhá soutěž InFocus Awards 2019, kde můžete poslat vaší fotografií, která se vám povedla. Fotografie, která splňuje parametry kategorie, tak se může přihlásit na stránce do 11. srpna.

Článek vznikl ve spolupráci s firmou Huawei

Buroň Tomáš
Latest posts by Buroň Tomáš (see all)
Tágy: