Vypnout reklamy

DxOMark: Huawei Mate 30 Pro

Nový test na DxOMark telefonu Huawei Mate 30 Pro, kde se nově otestoval senzor širokoúhlý a také senzor s nočním módem. Stále se
Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro je v nejvyšších příčkách na DxOMark. Poráží například telefon Samsung Galaxy Note 10+ o 4 body. V testu fotografií má telefon 131 bodů!

Tentokrát však prošel telefon Mate 30 Pro novým testem DxOMark, který začlenil také test širokoúhlé kamery a nočního módu. V nočním módu drží telefon opět nejvyšší skóre. Co se týče zoom kamery, tak zvládá práci velmi dobře i když nabízí pouze 3x namísto 5x zoom jako u P30 Pro. V praxi to znamená lepší výkonnost na střední zoom.

Širokoúhlá kamera a její úhel obdržela pár kritických hodnocení za relativně úzké zorné pole, ale to je kompromis, kterou Huawei udělal, aby neztratil kvalitu obrazu.

Video

Co se týče video zpracování, tak zde telefon získal 100 bodů, což je jeden bod za Note. Kameře chybí nahrávání s HDR a pár drobností v oblasti přesnosti barev. Stále však disponuje rychlým a přesným automatickým ostřením a zvládá také video stabilizaci.

Zadní fotoaparát Mate 30 a test z DxOMark
Zadní fotoaparát Mate 30 a test z DxOMark

Selfie

Selfie kamera obdržela 93 bodů, což ji posouvá mezi TOP 5 telefony, kde je P30 Pro a Pixel 3. Zpracování obrazu je lehce vylepšen a nový ToF senzor zvládá skvělý bokeh efekt. Nicméně absence automatického ostření může fotoaparátu uškodit.

Přední fotoaparát telefonu Mate 30
Přední fotoaparát telefonu Mate 30

Video nahrávání táhne selfie fotoaparát dolů. Je omezeno na 1080p a stabilizace obrazu je slabé.

Test zadní kamery

Test selfie kamery