Samsung Galaxy Note 10+ 5G v nejvyšších příčkách DxO

Nový telefon Samsung Galaxy Note 10 5G se umístil v nejvyšších příčkách v testu fotoaparátu na DxOMark a je teď telefon s nejlepším fotoaparátem.
Samsung Galaxy Note 10 oficiálně představen

Samsung Galaxy Note 10+ 5G je novým králem na poli s fotoaparáty pro mobilní telefony a převzal prvenství v testu DxOMark. Vyhrál jak v hlavní kameře, tak i v selfie kameře. Rozdíl mezi 5G a LTE a je jenom 5G modem, tak i na klasický telefon Note 10+ lze toto skóre aplikovat.

Co se týče tedy hlavní kamera, tak ta obdržela 113 bodů, což je více, než u telefonu Huawei P30 Pro. V režimu focení telefon obdržel 118 bodů, což je pouze 1 bod za telefonem Huawei P30. Samsung však vylepšil algoritmus pro zpracování obrazu, protože senzor je stejný jako u Galaxy S10 5G.

Zadní fotoaparát

Zadní kamera DxOMark
Zadní kamera DxOMark

Galaxy Note 10+ dělá skvělé fotografie s obrovským dynamickým rozsahem. Jeden problém je jenom v případě opravdu velké tmy, kde za Huawei pokulhává (1 lux). Ostření je však rychlé a přesné.

Teleskopická kamera má teď širší clonu a to f/2.1. Telefon má mnohem větší detaily v texturách za nízkých světelných podmínek. Taktéž bokeh efekt byl vylepšen.

Co se týče videa, tak zde telefon obdržel skóre 101 bodů. Nahrávání ve 4K rozlišení má poněkud vyšší úroveň detailů, více barev a větší dynamický rozsah. Opět ostření a sledování objektů je rychle´a přesné. Obrazový stabilizátor je vysoce efektivní. V testu DxOMark nebyl otestován mód Super Steady, který funguje pouze na 1080p.

Selfie

Selfie kamera DxOMark
Selfie kamera DxOMark

Selfie kamera obdržela 99 bodů. To znamená, že Galaxy Note 10+ odsunul telefon Zenfone 6 z první příčky. Za fotografie telefon obdržel 103 bodů a 93 bodů za video.

Přední kamera umí vytvořit excelentní fotografie a videa za jakýchkoliv podmínek. Obě verze LTE i 5G používají stejnou selfie kameru, tak jak zadní kameru. Jediný rozdíl je s 3D ToF senzorem, který ale v testech DxOMark nemá velkou roli.