Vypnout reklamy

DxOMark otestoval Sony Xperia 5

DxOMark otestoval nový telefon ze září 2019 a to je Sony Xperia 5. Již jsme měli test selfie kamery a nyní máme i hlavní kamery.

Sony Xperia 1.1

Nejnovější telefon Sony Xperia 5 v testu fotoaparátů na DxOMark. Telefon byl oznámen v září a jedná se o telefon střední třídy, kde všechny senzory fotoaparátu mají 12MPx.

Sony Xperia 5 byla vydaná před několika měsíci poté, co dorazil na trh Xperia 1. I přesto, že se jedná o telefon střední třídy, tak nabízí trojitý senzor fotoaparátů, jako vlajkový telefon Xperia 1.

V DxOMark obdržel telefon průměrné skóre 95 bodů pro fotografie a 83 bodů pro videa. Zlepšení je zájmena v expozici, texturách, artefaktů nočním focení.

Sony Xperia 5
Sony Xperia 5

Výkon ve videu je na tom podobně a jsou zde pouze malé rozdíly oproti Xperia 1. Dynamický rozsah je u Xperia 5 celkem limitován. Co se týče natáčení v horších světelných podmínkách, tak to není vůbec špatné a automatické ostření není vůbec pomalé.

Tento telefon střední třídy je na úrovni Galaxy Note 8 a Apple iPhone 8 Plus, což je skvělé pro telefon střední třídy, ale u high-end telefonu Xperia 1 je takové podobné skóre zlé.

Zdroj