Vypnout reklamy
7.9.2019

Sony Xperia 1 se špatným výsledkem na DxOMark

DxOMark publikovalo výsledek testu. Jak si dařilo telefonu Sony Xperia 1 ani nechtějte vědět, protože je to děs a bída. Telefon je dokonce za starším iPhone 8.

Trojitý fotoaparát má vše co potřebuje, ale není úplně skvělý. Problémem kamery jsou problémy s nehezkými rohy na objektech ve fotografií a viditelnými artefakty. Dalším problém je HDR, které se automaticky nezapnulo, když bylo potřeba a blesk je také slabší, než má konkurence.

Pouhý 2x ZOOM v dnešní době určitě neuspěje.

Sony Xperia 1 - skóre Zadního fotoaparátu
Sony Xperia 1 – skóre Zadního fotoaparátu

Co se týče videa

Tak zde můžeme vidět, že telefon získal dobré body za stabilizaci a expozici. Nicméně nízké skóre pro kvalitu textur stahuje celkové skóre na pouhých 84 bodů. Videa v nízkém světle jsou opravdu bezcenné. Problémem je i automatické ostření, kdy slyšíte, že se něco děje a to neustále, protože nedokáže třeba zaostřit.

Selfie kamera

Ani tato kamera nemá vysoké skóre. Se skórem 78 bodů jen tak tak pokořila Pixel 2, avšak porazila i jiné premianty a to iPhone X, Galaxy S8 nebo Mate 20 Pro.

Sony Xperia 1 - skóre předního fotoaparátu
Sony Xperia 1 – skóre předního fotoaparátu

Nicméně fotografie zvládá pěkně a selfie kamera pro fotografie obdržela 82 bodů. Video však tahá celkové skóre dolů. Možná je i selfie kamera lepší, než hlavní fotoaparát na zadní straně.

Zdroj

Mohlo by se Vám líbit...

Můžete navštívit další stránky tohoto webu, kde jsme pro vás vybrali, co by vás mohlo zajímat nejvíce. Víte o tom, že na stránce ukrýváme slevový 10% kupón, který můžete použít v našem obchodě s PC hrami? Kupón naleznete ve hře, kde je otevřený svět a spousta zabijáků. Je dostupná na PC i na mobil.