Vypnout reklamy

Nový high-end telefon Sony Xperia 1 získala docela nehezké skóre v testu DxOMark, což je škoda. Trpí zájmena na nefunkční HDR, špatnými fotkami ve tmě, slabým bleskem.

7.9.2019

Sony Xperia 1 se špatným výsledkem na DxOMark

DxOMark publikovalo výsledek testu. Jak si dařilo telefonu Sony Xperia 1 ani nechtějte vědět, protože je to děs a bída. Telefon je dokonce za starším iPhone 8.

Trojitý fotoaparát má vše co potřebuje, ale není úplně skvělý. Problémem kamery jsou problémy s nehezkými rohy na objektech ve fotografií a viditelnými artefakty. Dalším problém je HDR, které se automaticky nezapnulo, když bylo potřeba a blesk je také slabší, než má konkurence.

Pouhý 2x ZOOM v dnešní době určitě neuspěje.

Sony Xperia 1 - skóre Zadního fotoaparátu
Sony Xperia 1 – skóre Zadního fotoaparátu

Co se týče videa

Tak zde můžeme vidět, že telefon získal dobré body za stabilizaci a expozici. Nicméně nízké skóre pro kvalitu textur stahuje celkové skóre na pouhých 84 bodů. Videa v nízkém světle jsou opravdu bezcenné. Problémem je i automatické ostření, kdy slyšíte, že se něco děje a to neustále, protože nedokáže třeba zaostřit.

Selfie kamera

Ani tato kamera nemá vysoké skóre. Se skórem 78 bodů jen tak tak pokořila Pixel 2, avšak porazila i jiné premianty a to iPhone X, Galaxy S8 nebo Mate 20 Pro.

Sony Xperia 1 - skóre předního fotoaparátu
Sony Xperia 1 – skóre předního fotoaparátu

Nicméně fotografie zvládá pěkně a selfie kamera pro fotografie obdržela 82 bodů. Video však tahá celkové skóre dolů. Možná je i selfie kamera lepší, než hlavní fotoaparát na zadní straně.

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.