Emulátor PPSSPP: Oživte legendární handheld PSP na svém zařízení

Když přijde řeč na handheld konzole, vždy se zmiňují některé klasiky. Nintendo Game Boy, Sega Game Gear a dokonce i Neo Geo Pocket všechny zanechaly svůj otisk v historii. Ale jedna…

Emulátor PPSSPP: Oživte legendární handheld PSP na svém zařízení

Když přijde řeč na handheld konzole, vždy se zmiňují některé klasiky. Nintendo Game Boy, Sega Game Gear a dokonce i Neo Geo Pocket všechny zanechaly svůj otisk v historii. Ale jedna konzole je zároveň uctívaná a trochu opomíjená, a tou je PlayStation Portable.

Nyní víme, co chcete říct, a ne, toto není žádný soud nad popularitou, technickými dovednostmi nebo dokonce kvalitou her na PlayStation Portable. Spíše se nachází v podivné pozici, kde je považována za kultovní hit mezi fanoušky, ale přišla v době, kdy handheld konzole upadly na popularitě a nedokázaly dosáhnout takové rozšířenosti jako platformy jako Game Boy.

**PlayStation Portable** (PSP) byla uvedena na trh v roce 2004 a ačkoliv disponovala pokročilými funkcemi a grafikou ve srovnání s konkurencí, nedosáhla takového komerčního úspěchu. Přesto měla PSP skvělou knihovnu her, která zahrnovala tituly jako Metal Gear Solid: Peace Walker, God of War: Chains of Olympus a patrně nejoblíbenější – Monster Hunter Freedom Unite.

**Objevil se také emulátor** PPSSPP, který umožňuje hrát tyto skvělé hry na moderních zařízeních. Díky tomu mohou fanoušci znovuobjevit nebo poprvé objevit kouzlo PSP her.

FAQ

1. **Je PS Portable stále populární?**
I když už PSP není vyráběna a neprodává se nově, stále má svou silnou fanouškovskou základnu. Díky emulátorům mohou hráči stále užívat oblíbené tituly na svých mobilních zařízeních.

2. **Jaký je rozdíl mezi PSP a ostatními handheld konzolemi?**
PSP se vyznačuje pokročilými grafickými schopnostmi a širokou škálou her pro různé typy hráčů. Mimo to umožňuje i sledování videí, poslech hudby a prohlížení fotografií.

3. **Které hry jsou nezapomenutelné pro PSP?**
Mezi ikonické hry pro PlayStation Portable patří například Persona 3 Portable, Final Fantasy Tactics: The War of the Lions a Grand Theft Auto: Vice City Stories. Tyto tituly patří mezi nejlepší a nejoblíbenější hry pro tuto konzoli.

Zdroj: https://www.pocketgamer.com/ppsspp-psp-emulator/out-now/