Vypnout reklamy

Vývojáři Fortnite nazývají Google nezodpovědným

Fortnite je battle – royale hra, která se těší své publicity právě na PC a konzolích. Nicméně nedávno se dostala i na mobilní telefony a na iOS počátkem tohoto roku. Nicméně vydání bylo exkluzivně pro Samsung telefony a následně si hru lidé stáhnout nikoliv z Google Play, ale přímo. Není divu. Googlu se to nelíbí, […]

Fortnite exkluzivně pro Samsung telefony

Fortnite je battle – royale hra, která se těší své publicity právě na PC a konzolích. Nicméně nedávno se dostala i na mobilní telefony a na iOS počátkem tohoto roku. Nicméně vydání bylo exkluzivně pro Samsung telefony a následně si hru lidé stáhnout nikoliv z Google Play, ale přímo. Není divu. Googlu se to nelíbí, protože přichází o spoustu peněz. Avšak Epic Games není jedinou firmou, která obchází tyto platformy. Děje se to i u STEAM.

Problémem je to, že firma Google nedávno informovala svět o tom, jak instalátor od vývojářů Epic Games může být jednoduše využit hackery a nainstalovat vám malware do mobilního telefonu. Společnost Google taktéž poslala firmě Epic důkazy o tom, že za pomoci instalátoru na Samsungu se dostal ve chvíli otevření hry, malware.

Právě šéf Epic Games říká, že Google měl s takovou informací chvíli počkat, než ji vydal na veřejnost.

Google byl požádán o 90 dní, jak vyplývá z politiky Google

Google byl požádán, aby nevydávali žádné stanovisko dokud nebude aktualizace Fortnite v celém světě. Nicméně Google to odmítl, jelikož problém vytváří risk pro Android uživatele a tím si Google nasbírá PR body.

Problémem je jedna věc. Politika společnosti Google je taková, že zveřejňuje podrobností o chybách a zranitelnosti 90 dní poté, co je nahlásí odpovědným vývojářům. V případě, že chyby nebyly řešeny, tak čeká 7 dní, než vydá veřejné prohlášení. Podle přepisu bezpečnostní tým Google sdělil 15. srpna podrobnosti o problémech v aplikaci Epic Games. Vývojáři se dva dny seznamovali a napsali, že pracují nepřetržitě na problému a vyžádal si tedy 90 dnů na to, než Google cokoliv zveřejní. Nicméně Google nesouhlasil a všechno zveřejnil.

Firma děkuje Google, ale na druhou stranu ji nazývá nezodpovědnou

Firma Epic Games je vděčná Google za odhalení chyby, ale nemuseli vydávat informaci o chybě tak rychle. 

Mezitím vývojáři z Epic Games doporučili využívat dvoufaktorové ověření.

Zdroj