Vypnout reklamy

Epic Games vyzve Google Play na souboj

Mezitím co společnost Google vítá nějakou tu konkurenci. Nicméně najít kvalitní alternativu k Google Play, která bude bezpečná a s kvalitními aplikacemi, je téměř nemožné. Proto se Google nemá čeho obávat, ale s příchodem Epic Games Store by asi měl. Jedná se o jednoho z největších vydavatelů her jak na PC, tak i na mobilní […]

Epic Games Store

Mezitím co společnost Google vítá nějakou tu konkurenci. Nicméně najít kvalitní alternativu k Google Play, která bude bezpečná a s kvalitními aplikacemi, je téměř nemožné. Proto se Google nemá čeho obávat, ale s příchodem Epic Games Store by asi měl.

Jedná se o jednoho z největších vydavatelů her jak na PC, tak i na mobilní telefon. Právě tato firma se rozhodla, že tento rok svou novou hru nevydá přes Google Play, ale skrz svůj vlastní obchod.

Epic Games Store

Epic Games Store

Hra Fornite i přesto slavila velký úspěch a pravděpodobně, že firma vyzkoušela, že se obejde i bez Google Play obchodu, tak vyzkouší založit vlastní. Bude se tak jednat o konkurenci. V obchodě budou nabídky jak pro PC, tak i pro MAC. Samozřejmě nebudou chybět i mobilní hry Android.

Pravděpodobně se nebude jednat o něco podobného, jako je třeba Amazon Appstore.

Epic Games stojí za hrami jako jsou Fortnite, Gears of War nebo Unreal. Stejně jak Unreal Engine hry, které budou vítány v Epic Games Store.

Epic Games si vezme pouze 12% ze zisku

Epic Games nabízí vydavatelům 88% zisků. To znamená, že firma Epic Games si vezme 12%. Oproti Google Play a App Store je to opravdu málo, protože Google i Apple si bere 30%.