Vypnout reklamy

Epic jde tvrdě po Apple a nazval ho monopolem a lhářem

Vydáno dne: 30.10.2020

Epic jde tvrdě proti Apple a nazývá ho lhářem a obrovským monopolem, což Apple na druho ustranu odmítá.

Více informací o telefonu, her nebo aplikacích:

Od začátku soudního boje mezi Fortnite vývojářem Epic a Apple jde o to, aby soudce nařídil Apple, aby dovolil využívat i vlastní platební systémy nejenom od Apple. Apple si totiž z každé transakce ve hře vezme 30% / stejně jako Google.

Epic v posledním dokumentu u soudu říká, že Apple nezpochybňuje svou kontrolu nad distribucí aplikací a nad zpracováním plateb. Přesto Apple tvrdí, že není monopolní.

To znamená poté, co Epic zařadil do hry svůj platební systém jako alternativu, tak okamžitě Fortnite vyhodili z App Store, ale i Google Play Store.

Apple pak chtěl okamžitě zakázat používat Unreal Engine v aplikacích na App Store a zablokuje samotné vývojáře. Epic se proti tomu brání soudem.

Epic ve svém vyjádření poukazuje na několik polopravd. Apple totiž chce Epic udělat tak, aby právě tato společnost vypadala špatně v celém světě.

Apple tvrdí, že Epic vyloučil platební možnost ze své hry, přičemž to není pravda a možnost placení skrz Apple obchod tady stále byla Nicméně tato možnost byla zablokovaná poté, co Apple zablokoval přístup do plateb v Aplikaci, v takové chvíli platby skrz Apple z Fortnite zmizely.

20-09-18 Epic Reply ISO Mot… by Florian Mueller

Apple zase upozorňuje, že pokles zájmu Fortnite o 70% mezi roku říjnem 2019 až červencem 2020, může způsobovat tuto rozepři.

Apple říká, že aby mohl jít Epic zpět do obchodu App Store, tak musí svou platební možnost odstranit.

Buroň Tomáš
Latest posts by Buroň Tomáš (see all)

Populární příspěvky