Epic jde tvrdě po Apple a nazval ho monopolem a lhářem

Epic jde tvrdě proti Apple a nazývá ho lhářem a obrovským monopolem, což Apple na druho ustranu odmítá.

Epic Games Store

Od začátku soudního boje mezi Fortnite vývojářem Epic a Apple jde o to, aby soudce nařídil Apple, aby dovolil využívat i vlastní platební systémy nejenom od Apple. Apple si totiž z každé transakce ve hře vezme 30% / stejně jako Google.

Epic v posledním dokumentu u soudu říká, že Apple nezpochybňuje svou kontrolu nad distribucí aplikací a nad zpracováním plateb. Přesto Apple tvrdí, že není monopolní.

To znamená poté, co Epic zařadil do hry svůj platební systém jako alternativu, tak okamžitě Fortnite vyhodili z App Store, ale i Google Play Store.

Apple pak chtěl okamžitě zakázat používat Unreal Engine v aplikacích na App Store a zablokuje samotné vývojáře. Epic se proti tomu brání soudem.

Epic ve svém vyjádření poukazuje na několik polopravd. Apple totiž chce Epic udělat tak, aby právě tato společnost vypadala špatně v celém světě.

Apple tvrdí, že Epic vyloučil platební možnost ze své hry, přičemž to není pravda a možnost placení skrz Apple obchod tady stále byla Nicméně tato možnost byla zablokovaná poté, co Apple zablokoval přístup do plateb v Aplikaci, v takové chvíli platby skrz Apple z Fortnite zmizely.

20-09-18 Epic Reply ISO Mot… by Florian Mueller

Apple zase upozorňuje, že pokles zájmu Fortnite o 70% mezi roku říjnem 2019 až červencem 2020, může způsobovat tuto rozepři.

Apple říká, že aby mohl jít Epic zpět do obchodu App Store, tak musí svou platební možnost odstranit.