Vypnout reklamy

Equa Bank je další bankou, které odstartuje platbu přes Google Pay

Vydáno dne: 30.1.2019

Banka Equa Bank právě spustila jednoduchou platbu skrz aplikaci Google Pay. Jedná se tedy o další banku, která bude podporovat platbu dotykem mobilního telefonu. Nicméně některé banky disponují svými aplikacemi, takže je pravděpodobné, že třeba ČSOB do Google Pay nepůjde. S Google Pay pak pohodlně platíte jak v obchodech, tak třeba vybíráte z bankomatů. Platby […]

Banka Equa Bank právě spustila jednoduchou platbu skrz aplikaci Google Pay. Jedná se tedy o další banku, která bude podporovat platbu dotykem mobilního telefonu.

Nicméně některé banky disponují svými aplikacemi, takže je pravděpodobné, že třeba ČSOB do Google Pay nepůjde. S Google Pay pak pohodlně platíte jak v obchodech, tak třeba vybíráte z bankomatů. Platby jsou bezpečné a zcela zdarma. V aplikaci můžete mít i své věrnostní karty, takže vše na jednom místě.

K tomu, aby vám vše fungovalo, tak je potřeba disponovat systémem Android 5.0 a výše a NFC technologií. Zároveň je potřeba, aby měl klient nastaven zámek obrazovky. Následně do telefonu stáhněte aplikaci Google Pay a do ní vložte svou platební kartu. Nicméně Google Pay se vám propíše i do prohlížeče Google a poté i samotné platby v E-Shopech jsou velmi jednoduché.

  • Při platbách do 500 Kč stačí mít zapnutou obrazovku telefonu bez toho, aniž by byla odemknutá. Stačí tak telefon přiložit k platebnímu terminálu.
  • Pokud je platba nad 500,- Kč, tak stačí, když obrazovku telefonu odemknete.
  • U bankomatu stačí pouze zapnout obrazovku mobilního telefonu a přiložit ho ke čtečce na bankomatu.
Buroň Tomáš
Tágy: