Vypnout reklamy

Exkluzivní rendery Nokia 7.1 Plus

Vydáno dne: 20.9.2018

HMD Global vypustilo do světa svůj první telefon série X v květnu tohoto roku. Jednalo se o telefon Nokia X6. Po dvou měsících společnost dostala na trh mnohem více dostupnější variantu X5. Oba telefony následně vyšly v indií pod označením Nokia 6.1 Plus a Nokia 5.1 Plus. HMD Global již pracuje na telefonu Nokia 7.1 […]

HMD Global vypustilo do světa svůj první telefon série X v květnu tohoto roku. Jednalo se o telefon Nokia X6. Po dvou měsících společnost dostala na trh mnohem více dostupnější variantu X5. Oba telefony následně vyšly v indií pod označením Nokia 6.1 Plus a Nokia 5.1 Plus. HMD Global již pracuje na telefonu Nokia 7.1 Plus, který bude dostupný mimo Čínský trh.

Oficiální rendery odhalily výřez v displeji a duální zadní fotoaparát s optikou Zeiss.

Design telefonu bude podobný telefonu Nokia 6.1 Plus. Vypadá to, že telefon bude mít kovový rámeček a sklíčko na přední i zadní straně. Původně si každý myslel, že Nokia 7.1 Plus nebude mít výřez, ale bohužel tomu tak není a i tento telefon výřez mít bude. 

Nokia 7.1 Plus

Nokia 7.1 Plus

Displej a fotoaparát

Telefon bude disponovat rozlišením 1080 x 2280 Full HD+ a poměrem stran 19:9. Když se podíváme na zadní stranu mobilního telefonu, tak vidíme duální kameru a LED bleskem.

Pod duálním zadním fotoaparátem je snímač otisků prstů následovaný logem NOKIA.

Na spodní straně telefonu vidíme logo Android One, což značí opět čistý Android.

Specifikace

Telefon má dorazit s čipem Qualcomm Snapdragon 710 na 10nm výrobním procesu a s osmi-jádrem. K dispozici bude se 6GB RAM a 128GB interním úložištěm. Pravděpodobně dorazí s podporou rychlého nabíjení o výkonu 18W a Android 9.0 Pie.

Do Indie telefon Nokia 7.1 Plus dorazí asi ke konci roku 2018. Dostane se i do Evropy? Prozatím nemáme informace.

Zdroj

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš